Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Už neteisėtą asmenų sekimą – teismo apkaltinamasis nuosprendis

2019-05-02

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi baudžiamąją bylą pagal generalinio prokuroro pavaduotojo Žydrūno Radišausko ir nukentėjusiojo G. T. apeliacinius skundus, nusprendė sugriežtinti Kauno apygardos teismo 2018 m. vasario 2 d. dalį nuosprendžio, kuriuo buvęs Vilniaus advokatas J. K. pripažintas kaltu dėl neteisėto informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo ir neteisėto šios informacijos panaudojimo.

Apeliacinis teismas sugriežtino pirmosios instancijos teismo J. K. paskirtas bausmes ir pripažino jį kaltu dėl neteisėto informacijos rinkimo apie prokuroro, buvusių aukštas pareigas valstybėje užėmusių asmenų bei jų artimųjų privatų gyvenimą. Teismas J. K. skyrė galutinę subendrintą 8285,20 Eur (220 MGL) dydžio baudą (pirmosios instancijos teismas buvo skyręs 1883 Eur (50 MGL) dydžio baudą). Papildomai teismas priteisė iš nuteistojo dviem nukentėjusiesiems po 2000 Eur neturtinės žalos atlyginimui.

Teismas dėl šių nusikalstamų veikų padarymo taip pat kalta pripažino ir advokatui talkinusią R. L. bei skyrė jai galutinę subendrintą 5498,36 Eur (146 MGL) dydžio baudą, taip pat konfiskavo su nusikalstamos veikos padarymu susijusias priemones (telefoną, fotoaparatą ir kt.).

Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai, o tyrimą kontroliavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.


geltonai-mėlyna linija