Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Įtarimus dėl piktnaudžiavimo buvusiam Santaros klinikų vadovui pakeitė įtarimai dėl kyšininkavimo

2019-05-29

Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriuje priimtas sprendimas nutraukti tyrimą dalyje dėl piktnaudžiavimo buvusiam Santaros klinikų generaliniam direktoriui K. S., tačiau, atsižvelgus į tyrimo metu gautus naujus bei patikslintus duomenis, K. S. pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo. Taip pat priimtas sprendimas tyrimą dėl kyšininkavimo atlikti atskirame ikiteisminiame tyrime.

Įvertinus tyrimo eigoje gautus patikslintus bei naujus duomenis, nustačius, kad K. S. veiksmuose gali būti tarnybinio nusižengimo požymių, tyrimui vadovaujantis Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriaus prokuroras nurodė perduoti Sveikatos apsaugos ministerijai duomenis apie nustatytus paramos gavimo procedūrų pažeidimus tolesniam buvusio Santaros klinikų vadovo veiksmų įvertinimui drausmine tvarka.

2018 m. pradėtas didelės apimties ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl įtariamo piktnaudžiavimo ir stambaus masto kyšininkavimo bei papirkimo VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose.

Tyrimas pradėtas įtarus, kad tam tikri Klinikų atstovai galimai nurodydavo bendrovėms, tarp kurių – ir tarptautinės, stambaus kapitalo, didžiausios informacinių technologijų sprendimų ir paslaugų teikėjos, siekusioms laimėti arba laimėjusioms viešuosius pirkimus, suteikti priverstinę 3-5 procentų viešojo pirkimo sumos dydžio paramą Klinikai.  Taip pat įtariama, kad dalis paramos buvo naudojama ne pagal paskirtį, o asmeniniams Santaros klinikų atstovų poreikiams tenkinti.

Ikiteisminiame tyrime, kurį atlieka Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdyba, šiuo metu įtarimai yra pareikšti 14 asmenų, du iš jų yra yra Klinikų darbuotojai, vienas įtariamasis – buvęs Klinikų darbuotojas. Šiuo metu tęsiami intensyvūs ikiteisminio tyrimo veiksmai, jau atlikta daugiau nei 70 apklausų, paskirti daiktų bei dokumentų tyrimai.


geltonai-mėlyna linija