Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Už kyšininkavimą nuteistas Marijampolės gydytojas

2019-06-10

Birželio 7 d. Marijampolės apylinkės teismo Vilkaviškio rūmai paskelbė nuosprendį kyšininkavimu kaltintam VšĮ Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centro Psichinės sveikatos centro gydytojui psichiatrui A. J. ir skyrė 18 tūkstančių eurų baudą bei uždraudė dvejus metus dirbti gydytoju psichiatru.

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai nustatė, kad gydytojas už teisėtą veikimą vykdant savo įgaliojimus reikalavo ir priėmė 350 Eur kyšį. Neteisėtas atlygis priimtas už pacientės psichinės sveikatos būklės įvertinimą ir diagnozės nustatymą, bei už kuo skubesnį medicininių dokumentų parengimą Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybai.

Ikiteisminis tyrimas STT Kauno valdyboje buvo pradėtas po to, kai į pareigūnus kreipėsi asmuo, atstovaujantis pacientę. Verdikto gydytojas sulaukė jau po mėnesio – ikiteisminis tyrimas šioje baudžiamojoje byloje truko vos savaitę, teismas bylą išnagrinėjo pagreitinto proceso ir sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka.

Kaltinimą šioje baudžiamojoje byloje palaikė Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Šis nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Kauno apygardos teismui.


geltonai-mėlyna linija