Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Komunalinių paslaugų centro direktorius lieka nuteistas už korupcines veikas

2019-07-11

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs buvusio Kauno rajono savivaldybės kontroliuojamos įmonės UAB „Komunalinių paslaugų centras“ direktoriaus G. R. ir kartu su juo nuteistų trijų asmenų A. S., L. Č bei N. K. kasacinius skundus, paliko galioti apeliacinio teismo sprendimą.

Buvę „Komunalinių paslaugų centras“ direktorius pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo, turto iššvaistymo, turto pasisavinimo, tikro dokumento suklastojimo bei apgaulingo apskaitos tvarkymo. Jam žemesnės instancijos teismo skirta didesnė nei 11 000 Eur bauda sumažinta iki 8887 Eur.

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos pareigūnai nustatė, kad direktorius neteisėtai, bendrininkaudamas su kitų privačių įmonių vadovais ir kitais asmenimis, už savivaldybės kontroliuojamos įmonės lėšas savo asmeninėms reikmėms įsigydavo įvairius daiktus: automobilio detales jo naudojamam automobiliui, komodą, skirtą jo asmeninėms reikmėms.

Šioje baudžiamojoje byloje buvo teisiamas ir buvęs Kauno rajono savivaldybės administracijos Urbanistikos skyriaus vedėjas N. K., kuris  dalyje dėl neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone ir neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos išteisintas, tačiau pripažintas kaltu padėjus švaistyti turtą bei neteisėtai panaudojus elektroninę mokėjimo priemonę. N. K. pripažinus kaltę dėl šių nusikalstamų veikų padarymo, pritaikius Baudžiamojo kodekso 40 straipsnį jis atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Dviejų privačių įmonių vadovams skirtos baudos: A. S – 3012 Eur, L. Č. – 1883 Eur.

Nuosprendis yra galutinis ir neskundžiamas.


geltonai-mėlyna linija