Naujienos

Teismas V. K. pripažino kaltu dėl prekybos poveikiu

Šiaulių apygardos teismas, išnagrinėjęs Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu, pripažino V. K. kaltu dėl prekybos poveikiu ir skyrė jam 37 tūkst. 500 eurų baudą. Teismas, atsižvelgdamas į tai, kad V. K. prisipažino padaręs nusikalstamą veiką bei sutiko, kad byla būtų užbaigta baudžiamuoju įsakymu, skirtą baudą sumažino vienu trečdaliu. Į bausmę įskaičius 2019 m. laikinajame sulaikyme ir suėmime išbūtą laiką, V. K. skirta galutinė 21 tūkst. 600 eurų bauda.

Ši baudžiamoji byla buvo atskirta iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamo didelės apimties ikiteisminio tyrimo, susijusio su aukšto rango teisėjų, advokatų ir kitų asmenų galimai padarytomis korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis.

Teismas konstatavo, kad 2018 m. rugsėjo mėnesį V. K. susitiko su kitu įtariamu asmeniu ir jam pasiūlė bei susitarė duoti 35 000 eurų kyšį siekdamas, kad šis, pasinaudodamas savo visuomenine padėtimi, pažintimis ar kita tikėtina įtaka valstybės tarnautojams, paveiktų vieną iš Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų. Buvo siekiama, kad teisėjas, nagrinėdamas baudžiamąją bylą pagal V. K. pažįstamo nuteistojo S. K. gynėjo apeliacinį skundą, neteisėtai veiktų vykdydamas įgaliojimus ir priimtų nuteistojo pageidaujamą sprendimą.

Vilniaus apygardos teismo 2017 m. nuosprendžiu už dalyvavimą nusikalstamame susivienijime bei neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, S. K. buvo nuteistas 9 metų laisvės atėmimo bausme. Susitariant duoti kyšį buvo siekiama, kad Apeliacinio teismo teisėjas, nagrinėdamas bylą apeliacine tvarka, įtariama, S. K. išteisintų arba skirtų šiam ne didesnę laisvės atėmimo bausmę nei pastarojo sulaikyme ir kardomajame kalinime išbūtas laikas.

Baudžiamoji byla dėl galimos V. K. prekybos poveikiu kartu su prokuroro pareiškimu dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu buvo perduota Lietuvos apeliaciniam teismui. Šis teismas bylą perdavė nagrinėti Šiaulių apygardos teismui, siekiant užtikrinti svarbius teisingumo interesus, objektyviai ir visapusiškai išnagrinėti bylą.

Didelės apimties ikiteisminis tyrimas, susijęs su aukšto rango teisėjų, advokatų ir kitų asmenų galimai padarytomis korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis, yra tęsiamas. Šiame Generalinės ir Vilniaus apygardos prokuratūrų prokurorų organizuojamame, STT atliekamame ikiteisminiame tyrime įtarimai dėl įvairaus pobūdžio korupcinių nusikaltimų pareikšti 48 asmenims, tarp kurių – 8 teisėjai, 6 advokatai. Šiuo metu tiriama daugiau kaip 110 nusikalstamų veikų.