Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Nuteistas bankroto administratorius reikalavęs 45 tūkst. eurų kyšio

2019-09-02

Vilniaus apygardos teismas pripažino kaltu dėl kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo Klaipėdoje dirbantį bankroto administratorių P. P. Teismas skyrė jam 3 metų laisvės atėmimo bausmę ir jos vykdymą atidėjo 2 metams.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, atlikę ikiteisminį tyrimą, nustatė, kad bankroto administratorius P. P. reikalavo ir priėmė iš bankrutuojančios įmonės kreditoriaus didelės vertės – 45 000 eurų kyšį. Už tai bankroto administratorius pažadėjo atsisakyti civilinio ieškinio bankrutuojančios bendrovės akcininkui baudžiamojoje byloje ir nereikšti pretenzijų dėl žalos padarymo įmonės bankroto byloje.

Ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Šis nuosprendis per 20  dienų gali būti skundžiamas Lietuvos Apeliaciniam teismui.

STT yra ne kartą nustačiusi korupcijos rizikos veiksnių bankroto administravimo srityje.

STT korupcijos prevencijos pareigūnai, įvertinę teisės aktus, susijusius su bankroto administratorių veikla, reglamentuojančius bankroto administratoriaus atestacijos organizavimą, veiklos priežiūrą, bankroto administratoriaus atranką, nustatė korupcijos rizikos veiksnių ir pateikė pasiūlymų dėl teisės aktų tobulinimo. Taip pat yra atlikta korupcijos rizikos analizė bankroto administratorių veiklos srityse ir pasiūlyta tobulinti bankroto administravimo procedūras reglamentuojančius teisės aktus, bankroto administratorių atestavimo komisijos veiklą, sukurti automatizuotą bankroto administratorių skyrimo procesą ir pan.

STT kasmet gauna pareiškimų apie bankroto administratorių galimai neteisėtą veiklą. Vien 2018 metais STT gavo 20 pareiškimų apie galimai neteisėtus bankroto administratorių veiksmus.


geltonai-mėlyna linija