Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Teismo nuosprendis buvusiai Visagino merei

2019-10-24

Panevėžio apygardos teismas, šiandien išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, pripažino buvusią Visagino savivaldybės merę D. Š. kalta dėl prekybos poveikiu, piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo. Buvusiai merei teismas paskyrė bausmę – laisvės atėmimą trejiems metams, bausmės vykdymą atidedant trejiems metams,  bei 15 060 eurų baudą. Be to, teismas nusprendė konfiskuoti iš D. Š. turto už 12 190 Eur, nes tokią pinigų sumą ji gavo kaip kyšius ar materialinę naudą. Buvusiai merei taip pat atimta teisė trejus metus būti paskirtai į valstybės ar savivaldybės bei jų įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų skiriamas pareigas. Verslininkas G. V. pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu, jam skirta 3 765 Eur bauda.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, o jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

STT Panevėžio valdybos pareigūnai, atlikę tyrimą, nustatė, kad D. Š. už neteisėtą veikimą vykdant merės įgaliojimus reikalavo kyšių iš kai kurių uždarųjų akcinių bendrovių vadovų, dalyvavusių Visagino savivaldybės organizuotuose statybos ir remonto darbų konkursuose, ir kyšius priėmė. Įmonių vadovai „atsilygino“ kyšiais Visagino merei už tai, kad jų vadovaujamos įmonės būtų kviečiamos dalyvauti savivaldybės rengiamuose viešuosiuose pirkimuose.

Taip pat ikiteisminio tyrimo metu buvo išsiaiškinta, kad  merės nurodymu kai kurie savivaldybės darbuotojai darbo savivaldybėje valandomis atliko įvairius darbus jos pačios ir jai artimų asmenų namuose. Be to, D. Š. savo pačios ir artimųjų asmeniniais tikslais naudojosi savivaldybei priklausančiu transportu. Darant šias nusikalstamas veikas buvo klastojami Visagino savivaldybės oficialūs dokumentai – darbo laiko apskaitos žiniaraščiai, kelionės lapai.


geltonai-mėlyna linija