Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Vilniaus savivaldybėje vyko diskusija apie korupcijos rizikas savivaldybių valdomose įmonėse

2019-10-28

2019 m. spalio 25 d. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) kartu su Vilniaus miesto savivaldybe suorganizavo diskusiją „Pagrindiniai korupcijos rizikos veiksniai savivaldybių valdomų įmonių veikloje“.

STT pastebi, kad savivaldybių valdomose įmonėse ne visuomet skiriamas reikiamas dėmesys antikorupcinės aplinkos kūrimui, korupcinių rizikų valdymui ir eliminavimui. Taip pat savivaldybėse dažnai trūksta nuoseklaus ir visa apimančio požiūrio į įmonių valdymą, o geros bendrovių valdymo praktikos principai netaikomi arba taikomi tik iš dalies. Ne visada užtikrinamas viešųjų pirkimų proceso nuoseklumas ir skaidrumas, dėmesys pirkimų planavimui ir tiekėjų konkurencijai užtikrinti.

Diskusijos metu STT atstovai pristatė pagrindines korupcijos ir nepotizmo rizikas savivaldybių valdomose įmonėse. Valdymo koordinavimo centro Projektų vadovas Jokūbas Niedvaras apžvelgė atliktus tyrimus dėl savivaldybių valdomų įmonių valdysenos. Apie savivaldybės valdomų įmonių valdymo patirtį ir rizikas kalbėjo valstybei atstovaujančių įmonių valdybos narys Dangirutis Janušas, kuris pateikė savo įžvalgas apie iniciatyvų ir vadovybės palaikymo būtinybę, siekiant užtikrinti skaidrią ir efektyvią savivaldybių valdomų įmonių veiklą, taip pat svarbų pačios savivaldybės vaidmenį, kuriant antikorupcinę aplinką. Praktiniais pavyzdžiais ir rizikų valdymo patirtimi pasidalino Vilniaus savivaldybės valdomos įmonės AB „Vilniaus šilumos tinklai“ rizikų valdymo ir prevencijos vadovas Aurimas Kudūkis bei pirkimų skyriaus vadovė Audronė Raščiauskaitė-Jablonskė.

Diskusijoje dalyvavo Vilniaus regiono savivaldybių ir jų valdomų įmonių atstovai.


geltonai-mėlyna linija