Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Buvusio Vilniaus vandenų vadovo byloje padėtas taškas – jis pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo

2019-11-21

Šiandien Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) atmetė bendrovės „Vilniaus vandenys“ buvusio vadovo Dariaus Norkaus kasacinį skundą ir paliko galioti apkaltinamąjį nuosprendį dėl jo kyšininkavimo. Teismas paskyrė jam trejų metų laisvės atėmimo bausmę ir atidėjo jos vykdymą dvejiems metams, įpareigojant nuteistąjį dalyvauti elgesio pataisos programoje. Taip pat teismas nusprendė išieškoti iš D. Norkaus konfiskuotino turto už daugiau nei 14 300 eurų.

Baudžiamąją bylą teisminiam nagrinėjimui Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdyba kartu su bylą kontroliuojančiais prokurorais perdavė dar 2013 metais. Joje bendrovės „Vilniaus vandenys“ buvęs generalinis direktorius D. Norkus kaltintas kyšio reikalavimu iš įmonės, teikusios paslaugas „Vilniaus vandenims“, direktoriaus A. Č. už tai, kad minėtai įmonei būtų grąžinti uždelsti „Vilniaus vandenų“ įsiskolinimai už suteiktas paslaugas. Teismas konstatavo, kad D. Norkaus gauto kyšio suma siekė daugiau kaip 14 tūkst. eurų.

Ši byla teismuose nagrinėta ne vieną kartą – LAT 2018 m. balandžio 5 d. tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro kasacinį skundą ir perdavė bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

Šios dienos LAT sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.


geltonai-mėlyna linija