Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Papirkimu kaltinto teisėjo byla bus nagrinėjama iš naujo

2019-11-25

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo išplėstinė septynių teisėjų kolegija šiandien tenkino prokuroro kasacinį skundą, panaikino Lietuvos apeliacinio teismo išteisinamąjį nuosprendį papirkimu kaltintam teisėjui Ramūnui Antanavičiui ir Specialiųjų tyrimų tarnybos tirtą bylą perdavė iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

R. Antanavičius buvo kaltinamas tuo, kad 2017 m. birželio pradžioje papirko Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėją Mindaugą Klemenį, perduodamas jam 600 eurų dydžio kyšį. Papirkimu buvo siekiama, kad teisėjas M. Klemenis sušvelnintų vienam privačiam asmeniui policijos paskirtą administracinę nuobaudą – sumažintų teisės vairuoti transporto priemones atėmimo terminą.

Vilniaus apygardos teismo 2018 m. liepos 3 d. priimtu nuosprendžiu teisėjas R. Antanavičius išteisintas dėl papirkimo neįrodžius jo dalyvavimo padarant nusikaltimą. Apeliacinės instancijos teismas 2018 m. gruodžio 7 d. nutartimi pakeitė išteisinimo pagrindą, nurodęs, jog teisėjas turi būti išteisintas kaip nepadaręs veikos, turinčios nusikaltimo požymių.

Kasacinį skundą pateikęs prokuroras prašė panaikinti apeliacinės instancijos teismo nuosprendį ir perduoti bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka. Jis nurodė, kad apeliacinės instancijos teismas, be kita ko, suabsoliutino teisėjui taikomą imunitetą, neteisingai konstatavo, jog kratos atlikimas prilyginamas teisėjo laisvės „kitokiam varžymui“.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegijos nariai išaiškino teisėjų imuniteto klausimą ir grąžino Lietuvos apeliaciniam teismui iš naujo nagrinėti bylą apeliacine tvarka.

Šiaulių apygardos teismas 2017 m. lapkričio 3 d. supaprastinto proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėjo Mindaugo Klemenio papirkimo ir buvusį Mažeikių rajono apylinkės prokurorą Žilviną Gžimailą pripažino kaltu dėl papirkimo. Teismas jam skyrė 5 272 eurų dydžio baudą. Kaltu dėl papirkimo taip pat pripažintas ir R. N., kuriam skirta 6 026 eurų dydžio bauda.

 


geltonai-mėlyna linija