Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Skuodo vyriausiasis architektas pripažintas kaltu dėl korupcinių nusikaltimų

2019-12-03

Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos tirtą baudžiamąją bylą, gruodžio 2 d. kaltais už korupcinio pobūdžio nusikaltimus pripažino buvusį Skuodo rajono savivaldybės vyriausiąjį architektą T. B. ir jam padėjusią matininkę V. G.  Jiems skirtos baudos.

Teismo nuosprendžiu, už piktnaudžiavimą tarnyba, dokumentų klastojimą ir kyšininkavimą T. B. paskirta 19 800 Eur bauda, o  V. G.  už piktnaudžiavimą tarnyba bei dokumentų klastojimą – 12 100 Eur bauda.

Bylos duomenimis, Skuodo vyriausiasis architektas nuo 2017 m. gruodžio 20 d. iki 2018 m. gegužės 25 d., sistemingai, siekdamas turtinės naudos, neteisėtai susitardavo su užsakovais, kad už piniginį atlygį jis parengs statybos projektą. Vykdydamas susitarimus, vyriausiasis architektas, norėdamas nuslėpti projektų autorystę, statybos projektuose nurodydavo iš anksto su  bendrininke V. G. sutartą, tikrovės neatitinkančią informaciją, esą šių projekto autorė ir projekto vadovė yra V. G. Tokiu būdu dalis projektų dokumentų buvo suklastojama. Vėliau vyriausiasis architektas paties parengtiems projektams pritardavo ir išduodavo statybos leidimus suprojektuotiems pastatams statyti.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Nuosprendis per dvidešimt dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.


geltonai-mėlyna linija