Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

STT kritiškai vertina atliekų tvarkymo įstatymo projekto siūlomas nuostatas

2020-01-09

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymo projekto antikorupcinį vertinimą. Nustatyta, kad Projektas neužtikrina atliekų tvarkymo procesų skaidrumo.

STT korupcijos prevencijos specialistai kritiškai vertina Projekto nuostatas, sudarančias sąlygas tik savivaldybės sprendimu (be konkurso) suteikti teisę eksploatuoti komunalinių atliekų tvarkymo įrenginius. Manytina, kad tai gali sukelti korupcijos rizikas bei pažeisti konkurencines ūkio veiklos subjektų veiklos sąlygas.

STT atkreipia dėmesį, kad Projekte nėra aiškiai nustatyta, kaip valstybė reguliuoja ne tik regioninių atliekų tvarkymo centrų, atliekų deginimo įrenginio valdytojų, bet ir kitų ūkio subjektų su komunalinių atliekų tvarkymu susijusios veiklos įkainius ar kainas. Taip pat nėra aišku, kaip skiriamos sankcijos už veiklos pažeidimus bei kokios yra komunalinių atliekų tvarkymo lėšų administravimo išlaidos tuo atveju, jeigu jas savarankiškai įgyvendina pati savivaldybė.

Antikorupcinis vertinimas pateiktas Aplinkos ministerijai, kuri per du mėnesius turėtų informuoti STT, kaip buvo atsižvelgta į išvadoje pateiktas pastabas.

STT anksčiau įvertino, kaip įgyvendinami pateikti korupcijos riziką mažinantys pasiūlymai atliekų tvarkymo ir aplinkos apsaugos administracinės priežiūros bei kontrolės veiklos srityse. Įvertinus Aplinkos ministerijos pateiktą informaciją, paaiškėjo, kad pasiūlymai įgyvendinami ypač vangiai – praėjus daugiau nei pusantrų metų įgyvendinta mažiau nei pusė pasiūlymų.

Su antikorupciniu vertinimu galite susipažinti čia.


geltonai-mėlyna linija