Pranešk apie
korupciją

+370 5 266 33333
pranesk@stt.lt

LRSTT

Pranešk apie
korupciją

(8 5) 266 3333
pranesk@stt.lt

NAUJIENOSSpausdinti

Dėl buvusio UAB ,„Mažeikių vandenys“ vadovo papirkimo nuteisti verslininkai ir įmonės

2020-01-10

Telšių apylinkės teismas išnagrinėjęs baudžiamąją bylą dėl buvusio UAB „Mažeikių vandenys“ vadovo papirkimo kaltais pripažino dvejų įmonių vadovus ir du juridinius asmenis – uždarąsias akcines bendroves.

Vienam verslo atstovui K. S. už buvusio UAB „Mažeikių vandenys“ vadovo V. M. papirkimą skirta  7 532 eurų dydžio bauda, o kitas – dvejų įmonių akcininkas A. B. privalės sumokėti 13 181 eurų dydžio baudą. Be to, po 15 064 eurų dydžio baudas privalės sumokėti ir minėti A. B. priklausantys juridiniai asmenys – dvi uždarosios akcinės bendrovės, kurių naudai buvo veikiama.

Atlikdami ikiteisminį tyrimą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai nustatė, kad minėti įmonių atstovai davė kyšius buvusiam UAB „Mažeikių vandenys“ direktoriui V. M. už tai, kad įmonės laimėtų bendrovės „Mažeikių vandenys“ organizuojamus viešuosius pirkimus.

Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui.

Be to, STT Šiaulių valdybos pareigūnai šiuo metu tęsia dar vieną ikiteisminį tyrimą dėl galimos korupcijos bendrovės „Mažeikių vandenys“, kurios steigėja – Mažeikių rajono savivaldybė.

Kitoje baudžiamojoje byloje 2019 m. sausio 16 d. Šiaulių apygardos teismas buvusį UAB „Mažeikių vandenys“ direktorių V. M.  jau yra pripažinęs kaltu dėl kyšininkavimo. Jam buvo skirta 16 947 eurų bauda. Taip pat iš jo buvo konfiskuoti kaip kyšiai gauti 14 900 eurų.

Ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.


geltonai-mėlyna linija