Už kyšį daugkartinę Šengeno vizą siekusio gauti Rusijos Federacijos piliečio ir jam talkinusių dviejų Lietuvos piliečių baudžiamąją bylą nagrinės teismas. Ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras, įvertinęs tyrimo metu surinktą medžiagą bei gautus duomenis, surašė kaltinamąjį aktą ir bylą dėl galimos prekybos poveikiu perdavė nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.
Vilniaus apygardos teismas pripažino kaltu dėl kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo Klaipėdoje dirbantį bankroto administratorių P. P. Teismas skyrė jam 3 metų laisvės atėmimo bausmę ir jos vykdymą atidėjo 2 metams.
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) korupcijos prevencijos specialistai atliko korupcijos rizikos analizę Ugdymo plėtotės centro (UPC) viešųjų pirkimų bei viešųjų ir privačių interesų valdymo veiklos srityse, nustatė korupcijos rizikos veiksnių ir pateikė siūlymus, kaip būtų galima juos valdyti.
Lietuva pasauliniame kontekste pakankamai gerai vertinama dėl valstybės skaidrumo ir atskaitingumo lygio, demokratijos būklės ir žiniasklaidos laisvės bei nepriklausomumo. Kaip prasčiau valdomos sritys, išskiriamos antikorupcinė verslo aplinka, teisinė sistema ir antikorupcinė politika. Tai nustatyta Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) išanalizavus devynių 2017–2018 m. paskelbtų tarptautinių tyrimų rezultatus.