Baudžiamoji byla dėl Šiaulių Arenos perduota teismui

Informacija atnaujinta: 2020-02-07 11:51
Baudžiamoji byla dėl Šiaulių Arenos perduota teismui

Baigta ir Šiaulių apygardos teismui perduota nagrinėti baudžiamoji byla dėl piktnaudžiavimo ir tarnybos pareigų neatlikimo, Šiaulių miesto savivaldybei sudarant ir vykdant koncesijos sutartį dėl Aukštabalio multifunkcinio komplekso (Šiaulių Arenos) eksploatavimo. Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai, jį organizavo ir vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Šioje baudžiamojoje byloje buvęs Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius G. M. bei viešosios įstaigos „Pramogų sala“ (specialiai įsteigtos vykdyti ūkinę komercinę veiklą, susijusią su Aukštabalio multifunkcinio komplekso eksploatavimu ir Koncesijos sutarties įsipareigojimų vykdymu) steigėjas, dalininkas ir generalinis direktorius G. R. yra kaltinami piktnaudžiavimu. Įtarimai dėl netinkamo pareigų atlikimo pareikšti ir kitam buvusiam Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriui V. D.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad tuometinis Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius G. M., pakeitus komplekso eksploatavimo koncesijos suteikimo sutarties vieno punkto formuluotę, kuria buvo pakeista koncesijos mokesčio mokėjimo tvarka, viršydamas įgaliojimus, 2006 m. birželio 8 d. be Šiaulių miesto tarybos pritarimo, vienašališkai pasirašė šią sutartį su VšĮ „Pramogų sala“.

STT Šiaulių valdybos pareigūnai išsiaiškino, kad netinkamai savo veiklą vykdė ir Aukštabalio multifunkcinio komplekso eksploatavimo koncesijos suteikimo sutarties vykdymo priežiūros komisija (toliau – Komisija), privalėjusi kiekvienais koncesinės veiklos metais iš naujo apsvarstyti koncesijos mokestį, tačiau to nedariusi.

Todėl dėl netinkamo pareigų atlikimo yra kaltinamas šios Komisijos pirmininku 2008-2013 metais buvęs, tuometinis Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius V. D.

Tyrimo metu gauti duomenys taip pat leidžia pagrįstai įtarti, kad VšĮ „Pramogų sala“ generalinis direktorius G. R., būdamas ir vienu iš Komisijos narių, piktnaudžiavo tarnyba siekdamas sau, savo šeimos nariams ir kitiems asmenims turtinės ir kitokios asmeninės naudos, neracionaliai tvarkė įstaigos turtą – kai kurioms įmonėms, kurių akcininku yra pats G. R. ir kitas VšĮ „Pramogų sala“ dalininkas, sudarė palankesnes nuomos sąlygas, nustatydamas mažesnį mokestį nei kitiems nuomininkams, nesilaikydamas ekonominio efektyvumo reikalavimų iš jų pirko prekes ir paslaugas, reikalingas Komplekso pastato įrengimui bei investicijom, įdarbino savo sūnų ir iš jo nuomojo įstaigai automobilį. Nustatyta, kad dėl tokių V. D. ir G. R. veiksmų Šiaulių miesto savivaldybė nepagrįstai sumokėjo VšĮ „Pramogų sala“ daugiau nei 1,9 milijono litų didesnį koncesijos mokestį.

Ikiteisminio tyrimo metu taip pat nustatyta, kad VšĮ „Pramogų sala“ generalinis direktorius G. R., piktnaudžiaudamas tarnyba, gautas pajamas (įskaitant Savivaldybės mokamą koncesijos mokestį) iš ūkinės komercinės veiklos, susijusias su Aukštabalio multifunkcinio komplekso eksploatavimu, panaudojo ne viešiems interesams (visuomenės poreikiams) tenkinti, o be Šiaulių miesto savivaldybės sutikimo, kaip to reikalauja Koncesijos sutartis, investavo banke „Snoras“, sudarydamas vertybinių popierių pirkimo sutartis, o šiam bankui bankrutavus, VšĮ „Pramogų sala“ patyrė beveik 220 tūkstančių litų nuostolį, taip padarant žalą ir Šiaulių miesto savivaldybei.