Panevėžio viešbučio rekonstrukcijos byla bus nagrinėjama Šiauliuose

Informacija atnaujinta: 2020-02-07 13:28
Panevėžio viešbučio rekonstrukcijos byla bus nagrinėjama Šiauliuose

Po Panevėžio apygardos teismo nusišalinimo Lietuvos apeliacinis teismas baudžiamąją bylą, kurioje dviejų bendrovių vadovams pateikti kaltinamai didelės vertės turto pasisavinimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu, dokumentų klastojimu, jų panaudojimu, sukčiavimu ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimu, perdavė nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.        

Ši baudžiamoji byla buvo išskirta į savarankišką bylą iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos atlikto ikiteisminio tyrimo dėl 2010 metais Lietuvos krepšinio federacijos ir Panevėžio miesto savivaldybės pasirašytos daugiau kaip dviejų milijonų litų vertės sutarties dėl Europos vyrų krepšinio čempionato varžybų organizavimo, krepšinio populiarinimo ir plėtros.

STT Panevėžio valdybos atlikto ikiteisminio tyrimo duomenimis, Panevėžyje registruotos bendrovės generalinė direktorė, susitarusi su klaipėdiečių bendrovės vadovu, gavo sąskaitą už tariamus viešbučio remonto darbus, statybos subrangos sutartį, pažymą apie neva atliktus statybos bei remonto darbus ir kitus suklastotus dokumentus, kurie buvo įtraukti į abiejų bendrovių apskaitą.

Tyrimo metu gauti duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad panevėžietė kitos bendrovės vadovui padedant galėjo pasisavinti didelės vertės turtą – daugiau kaip 200 tūkst. litų.

Šiais veiksmais, kaip įtariama, buvo išvengta turtinės prievolės valstybei - 37 tūkst. litų pridėtinės vertės mokesčio.

Šią bylą teismui perdavę Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai kartu su STT Panevėžio valdybos pareigūnais toliau tęsia 2012 metais pradėtą didelį atgarsį visuomenėje sukėlusį ikiteisminį tyrimą dėl Europos vyrų krepšinio čempionatui skirtų lėšų panaudojimo teisėtumo.