STT įvertino Atsinaujinančių išteklių energetikos ir Šilumos ūkio įstatymų nuostatas

Informacija atnaujinta: 2020-02-07 13:28
STT įvertino Atsinaujinančių išteklių energetikos ir Šilumos ūkio įstatymų nuostatas

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo nuostatomis, Lietuvos Respublikos Seimo Antikorupcijos komisijos prašymu atliko Lietuvos Respublikos atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 25 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIIP-1173 ir Lietuvos Respublikos šilumos ūkio įstatymo 2 ir 10 straipsnių pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIIP-1174 (toliau – Projektai) antikorupcinį vertinimą.

STT atkreipia dėmesį, kad priėmus šiuos Projektus šilumos tiekėjai neprivalėtų iš nepriklausomų šilumos gamintojų pirkti pigesnės (negu paties šilumos tiekėjo pagaminta) šilumos, pagamintos iš atsinaujinančių energijos išteklių, jeigu jo paties turimų šilumos gamybos pajėgumų pakaktų vartotojų šilumos poreikiui patenkinti. Neatmetama prielaida, kad šilumos tiekėjas, dėl įvairių priežasčių siekdamas išvengti pirkti šilumą iš nepriklausomų šilumos gamintojų, šilumos vartotojų poreikiams patenkinti gamins šilumą, neatsižvelgdamas į galimas didesnes šilumos gamybos sąnaudas.

STT atkreipia dėmesį, kad vieni iš Lietuvos Respublikos šilumos ūkio įstatymo tikslų – mažiausiomis sąnaudomis užtikrinti patikimą ir kokybišką šilumos tiekimą šilumos vartotojams ir šilumos ūkyje įteisinti pagrįstą konkurenciją. STT pareigūnų nuomone, siūlomų Projektų nuostatos ribotų konkurenciją šilumos ūkyje ir gali neužtikrinti šilumos gamybos mažesnėmis sąnaudomis.

Visas vertinimas čia