Teismui perduota KTU Projektų ir priežiūros centro direktoriaus byla

Informacija atnaujinta: 2020-02-07 13:30
Teismui perduota KTU Projektų ir priežiūros centro direktoriaus byla

Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl Kauno technologijos universiteto (KTU) Projektų ir priežiūros centro direktoriaus piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumentų suklastojimo.

STT Kauno valdybos atlikto ikiteisminio tyrimo duomenimis, šis asmuo vertė vienos Kaune veikiančios įmonės vadovą savo reikmėms įsigyto daikto išlaidas apmokėti įmonės, kuri dalyvavo KTU skelbiamuose viešuosiuose pirkimuose, lėšomis.

Taip pat piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, siekdamas turtinės naudos vienai bendrovei, kurios valdybos narys yra jo artimas giminaitis, organizavo dokumentų klastojimą - fiktyvių sutarčių sudarymą ir jų pagrindu fiktyvių PVM sąskaitų faktūrų atspausdinimą už tariamai įgytas prekes ir paslaugas. Be to jis įtariamas ir dėl apgaulingos dar vienos bendrovės bei vienos individualios įmonės apskaitos tvarkymo.

Minėtose nusikalstamose veikose dalyvavusiems bendrovių darbuotojams taip pat pareikšti įtarimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir dokumentų suklastojimo.

Baigus ikiteisminį tyrimą ir Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorui surašius kaltinamąjį aktą baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.