Už piktnaudžiavimą ir dokumentų klastojimą – 13 000 litų bauda

Informacija atnaujinta: 2020-02-07 11:38
Už piktnaudžiavimą ir dokumentų klastojimą – 13 000 litų bauda

Kauno apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, priėmė naują apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo Kauno miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento Energetikos skyriaus vedėjas A. V. ir vyriausiasis specialistas bei Energetikos skyriaus viešojo pirkimo komisijos pirmininkas P. U. buvo pripažinti kaltais dėl piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo. Teismas A. V. skyrė 100 MGL (13 000 Lt) dydžio baudą, o P. U atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai nustatė, kad Energetikos skyriaus vedėjas A. V. įmonėms iki viešojo pirkimo suteikdavo informaciją apie planuojamus atlikti pirkimus ir padėdavo juos laimėti.

STT pareigūnai nustatė 3 piktnaudžiavimo atvejus: dėl viešojo pirkimo Kalniečių parko, J. Petruičio, Žirgo ir Įgulos gatvių apšvietimui atnaujinti, dėl viešojo pirkimo Kauno lopšelio-darželio „Daigelis“ šilumos punkto modernizavimo ir eksploatavimo darbams pirkti ir dėl šiuolaikinės integruotos Kauno miesto eismo valdymo sistemos diegimo.

Nuosprendis per 3 mėnesius kasacine tvarka gali būti apskųstas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.