Skaidrumo akademija

Informacija atnaujinta: 2022-06-17 11:50

Skaidrumo akademija tai gerosios antikorupcinės praktikos mainų vieta, kur didžiausią patirtį sukaupę ir aukščiausią kompetenciją turintys skaidrumo standartų ekspertai dalijasi patirtimi ir patarimais, kaip organizacijoje kurti korupcijai atsparią aplinką.

Skaidrumo akademijos organizatorius  Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba. Skaidrumo akademijos gerųjų patirčių mainus inicijuoja Lietuvos Respublikos Prezidentas.

Iniciatyvos idėja – apjungti didelę patirtį sukaupusius ir aukščiausią kompetenciją turinčius ekspertus, kurie dalijasi patirtimi ir praktika su Skaidrumo akademijos dalyviais – viešojo sektoriaus organizacijomis, kurios savanoriškai įsitraukia į projektą ir nori priimti patarimus, patirtį bei pasiryžusios aktyviai kurti skaidrią aplinką.

Skaidrumo akademijos tikslai: 

  • įtraukti daugiau subjektų į antikorupcinės aplinkos kūrimą, parodyti to naudą;
  • dalyvaujančiose organizacijose įdiegti korupcijos prevencijos priemones, kurios veiktų ir pasibaigus projektui;
  • projekto metu suteikti dalyviams nuolatinę metodinę pagalbą dėl korupcijos prevencijos priemonių įdiegimo ir jų įgyvendinimo.

Su Skaidrumo akademijos veiklos reglamentu galite susipažinti čia.

Skaidrumo akademijos dalyviai – ministerijos, savivaldybės, valstybės ir savivaldybių institucijos ir jų valdomos įmonės bei kiti viešojo sektoriaus subjektai, kurie įsitraukia į projektą savo noru.

Dalyviai yra pagrindiniai projekto naudos gavėjai, kurie gaus metodinę pagalbą bei tarpusavyje dalinsis gerąja patirtimi kuriant korupcijai atsparią aplinką.

Viešojo sektoriaus organizacijas, kurios yra pasiryžusios aktyviai kurti skaidrią aplinką ir norėtų tapti Skaidrumo akademijos dalyvėmis, kviečiame užpildyti šią anketą.

Su Skaidrumo akademijos dalyviais ir jų ekspertais galite susipažinti čia.