Jaunimo antikorupcinis švietimas

Informacija atnaujinta: 2020-06-30 15:41

Antikorupcinio švietimo sistema – www.skaidrumozenklelis.lt

Tam, kad antikorupcinio ugdymo bei švietimo klausimai būtų keliami mokyklose ir moksleiviai daug patogiau priimtų skaidrumo naujienas ir įgūdžius STT prisijungė prie tarptautinių atvirų skaitmeninių ženklelių (angl. Open badges) sistemos ir pristato inovatyvią antikorupcinio švietimo mokymosi priemonę jaunimui www.skaidrumozenklelis.lt.

Ji suteikia galimybę moksleiviams virtualiai sprendžiant skirtingo sudėtingumo testus didinti antikorupcinį sąmoningumą, įgyti žinių apie korupciją, jos daromą žalą, skaidrumo didinimo galimybes ir rinkti skaitmeninius ženkliukus – tam, kad neformalaus ugdymo veiklų metu įgyjamos kompetencijos būtų užfiksuotos ir pripažįstamos.

Atvirų ženkliukų sistema stiprina jaunimo vertybines nuostatas ir skatina tiesioginį įsitraukimą į antikorupcinės aplinkos kūrimo gebėjimų ugdymą. Tai – skaitmeninė inovacija, kuri padeda spręsti patogių ir įtraukiančių neformaliojo švietimo priemonių trūkumą Lietuvoje bei įgalina pedagogus naudoti šią antikorupcinio švietimo priemonę neformaliam ugdymui, ypač 9-12 klasių moksleiviams.

Žiūrėkite vaizdo įrašą, kuriame pristatyta platforma, aptartos jos naudojimo galimybės klasėje ir per neformaliojo ugdymo veiklas.


„SKAIDRU. O kaip elgtumeisi tu?“ – www.skaidrumoistorija.lt

Ar teko susimąstyti, kad kiekvienas jūsų pasirinkimas daro įtaką šalies ir kitų žmonių gerovei?

STT pristato interaktyvią istoriją ir kviečia tapti jos dalyviu. Išgyvenkite kasdienes gyvenimiškas situacijas, kuriose turite kelis pasirinkimus – apsispręskite, kokį sprendimą priimsite ir įvertinkite rezultatą – ar jūs juo patenkinti?

Didinkime sąmoningą norą veikti skaidriai ir sąžiningai!


Antikorupciniai komiksai ir filmukai moksleiviams

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) iniciatyva sukurta ir išleista komiksų knygelė ir filmukai apie korupciją ir jos pasekmes. Knygelėje ir filmukuose papasakotos keturios istorijos, kurių herojai, norėdami „pagreitinti procesus“ imasi papirkinėjimo, tačiau kiekvienu atveju sulaukia netikėtų problemų ir labai konkrečių pasekmių. Knygelėje ir filmukuose akcentuojama, kad kyšio davimas – nusikalstama veika, kuri nėra menkesnė už kitus nusikaltimus, ir už ją yra baudžiama.

Knygelės platinamos Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose ir gimnazijose, tikslinę auditoriją sudaro 16–18 metų moksleiviai, leidinio tiražas – 10 tūkstančių.

Socialiniuose tinkluose kviečiame diskutuoti ir dalintis nuotraukomis naudojant žymelę #grotelėsužkyšį.

Antikorupcinių filmukų ir komiksų knygelės sukūrimas ir leidyba finansuota Nacionalinės vidaus saugumo fondo 2014–2020 m. programos lėšomis. Juos sukūrė viešąjį konkursą laimėjusi viešųjų ryšių agentūra „Idea Group“.

Antikorupcinius filmukus rasite čia


Daugiau informacijos suteiks STT Antikorupcinio švietimo skyriaus viršininkas Benas Aldakauskas, tel. (8 706) 63 355, e. paštas benas.aldakauskas@stt.lt