Įsidarbinti STT gali ne kiekvienas: pareigūnams svarbiausia – motyvacija

Informacija atnaujinta: 2021-05-04 14:23
Įsidarbinti STT gali ne kiekvienas: pareigūnams svarbiausia – motyvacija

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) – pagrindinė antikorupcinė institucija Lietuvoje. Kiekvienas STT pareigūnas, atlikdamas savo pareigas, kasdien kovoja su korupcija. Ne išimtis – ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Žmogiškųjų išteklių valdymo skyrius. Tačiau šiame padalinyje dirbantys žmonės su korupcija kovoja kiek kitaip – jie kovoja už talentus: ieško jų, motyvuoja, nukreipia tinkama linkme ir siekia išsaugoti tarnyboje.

Apie tai savo mintimis dalijasi STT Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriaus vadovė Henreta Dabriegienė.

Nuo 2013-ųjų metų vadovaujate STT Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriui. Jūsų nuomone, koks yra pavyzdinis STT pareigūnas?

– Tarnybos ir mano siekiamybė – ne atskiri pavyzdingi pareigūnai, o bendraminčių komanda, kuriai būdingas:

Lojalumas. Svarbu, kad pareigūnas sietų savo ateitį su tarnyba. Pareigūnas, kuris nori augti drauge su tarnyba, kartu stengiasi ir rūpinasi savo ir kolegų veiklos kokybe, pasiekia pačių geriausių rezultatų.

Gebėjimas rasti geriausią sprendimą. Pareigūno gebėjimas susidoroti su įvairiomis užduotimis greitai besikeičiančiomis aplinkybėmis yra ypač svarbus. Jei pareigūnas išmano daugiau nei vieną sritį, tai rodo jo norą tobulėti ir mokytis naujų dalykų.

Iniciatyvumas, kūrybiškumas ir entuziazmas. Pareigūnas, kuris drąsiai imasi iniciatyvos ir pasižymi kūrybiškumu, pasiūlo puikių idėjų. Tarnyba ir jos vertybėmis tikintys pareigūnai sukuria didelę pridėtinę vertę.

Žinoma, ir bendraminčių komandoje visada labiau išsiskiria lyderiai – motyvuojantys kitus darbuotojus, gebantys suburti, greitai rasti tinkamus sprendimus ir mokantys kūrybiškai spręsti kylančias problemas – tai pagrindinis bet kurios organizacijos, taip pat ir mūsų tarnybos variklis.

Kova dėl talentų nelengva, jų rasti sunku. Tokie žmonės paprastai gauna ne vieną pasiūlymą, todėl paprastos atrankos nebeužtenka. Labai svarbu pretendentams tinkamai pristatyti tarnybos patrauklumą.

Ne veltui sakoma, kad geriausi pritraukia geriausius, o dėl tokių pretendentų verta stengtis.

Visą straipsnį skaitykite Delfi.lt