Teismui perduota sisteminės korupcijos byla dėl darbingumo lygio nustatymo

Informacija atnaujinta: 2020-01-16 16:18
Teismui perduota sisteminės korupcijos byla dėl darbingumo lygio nustatymo

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Klaipėdos apygardos teismui perdavė nagrinėti didelės apimties Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnų tirtą sisteminės korupcijos baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pateikti 11 asmenų.

Kaltinimai prekyba poveikiu ir papirkimu pateikti buvusiai Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Klaipėdos teritorinio padalinio Dokumentų registravimo skyriaus vedėjai R. I., šio padalinio darbuotojui A. G., kaltinimai kyšininkavimu – buvusiems NDNT Klaipėdos teritorinio padalinio skyrių vedėjams O. K. ir M. G. Dar 7 asmenys, kurie už neteisėtą atlygį siekė paveikti NDNT darbuotojus,  yra kaltinami dėl prekybos poveikiu ar papirkimo.

Šioje byloje dar 42 asmenys, kaltinti papirkimu, pripažinę savo kaltę, nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleisti pagal laidavimą, sumokant nuo 190 iki 760 eurų dydžio įmokas į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. Dar du asmenys, taip pat pripažinę savo kaltę, teismo nubausti baudžiamuoju įsakymu, paskiriant jiems 3800 ir 5320 eurų baudas.

Atlikdami ikiteisminį tyrimą, STT pareigūnai nustatė, kad buvusi NDNT Klaipėdos teritorinio padalinio Dokumentų registravimo skyriaus vedėja R. I., pasinaudodama pažintimis su NDNT Klaipėdos teritorinio padalinio darbuotojais, pažadėjusi paveikti juos, daugiau nei 20 kartų savo ir kitų asmenų, turinčių teisę priimti sprendimus dėl darbingumo lygio ir termino nustatymo, naudai priėmė neteisėtą piniginį atlygį, kurio dalį, kaip kyšį perduodavo buvusiems NDNT Klaipėdos teritorinio padalinio skyrių vedėjams O. K. ir M. G.

O. K. ir M. G. kaltinami tuo, kad būdami valstybės tarnautojais, iš įvairių asmenų daugiau kaip po 20 kartų kiekvienas savo naudai priėmė kyšius už teisėtą ir neteisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, t. y. už nedarbingumo lygio ar nuolatinės slaugos poreikio bei jų terminų nustatymą.

NDNT, pakartotinai atlikusi kaltinamųjų priimtų sprendimų dėl papirkimu kaltinamų asmenų neįgalumo ir darbingumo lygio nustatymo vertinimą, kai kuriuos sprendimus panaikino, kaip nepagrįstus.