Apeliacinis teismas paliko buvusiam profesinio mokymo centro direktoriaus pavaduotojui skirtą 12,5 tūkst. eurų baudą

Informacija atnaujinta: 2023-03-16 16:12
Apeliacinis teismas paliko buvusiam profesinio mokymo centro direktoriaus pavaduotojui skirtą...

Klaipėdos apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtą bylą dėl kyšininkavimo ir dokumentų suklastojimo, paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo kaltu pripažintas buvęs Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktoriaus pavaduotojas infrastruktūrai Aldevinas Viluckis. Teismas nuteistam asmeniui paliko 12 500 Eur baudą ir valstybės naudai konfiskavo 6 730 Eur.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko STT Klaipėdos valdyba, tyrimą kontroliavo – Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė.

Bylos duomenimis buvęs profesinio mokymo centro direktoriaus pavaduotojas, būdamas atsakingu už centro infrastruktūros pirkimų vykdymą ir statybos darbų priėmimą, 2017–2018 metais sistemingai reikalavo kyšių ir per keletą kartų iš privačios bendrovės, veikiančios inžinerinių sistemų ir tinklų aptarnavimo srityje, priėmė daugiau nei 6 700 Eur kyšį. Už neteisėtą atlygį buvo sudaromos palankios sąlygos bendrovei dalyvauti ir laimėti viešuosius pirkimus bei vykdyti sutartis.

Bendrovės vadovas atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės už kyšio davimą, nes iš jo buvo reikalauta kyšio ir iki jo pripažinimo įtariamuoju, jis savanoriškai apie tai pranešė teisėsaugai.

Klaipėdos apygardos teismo priimtas sprendimas įsiteisėjo nuo jo paskelbimo, jis gali būti skundžiamas kasacine tvarka.

______

Pranešti STT apie žinomą korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką galima šiais būdais: palikdami žinutę STT interneto tinklalapyje www.stt.lt; paskambinę „Pranešk STT“ (8 5) 266 3333, el. paštu pranesk@stt.lt; mobiliąja programėle „Pranešk STT“, atvykus į artimiausią STT padalinį ar atsiuntus pranešimą paštu.

Primename, kad asmuo gali būti atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, jeigu iš jo buvo reikalaujama kyšio ar provokuojama duoti kyšį ir jis, tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlęs ar pažadėjęs duoti arba davęs kyšį, per įmanomai trumpiausią laiką, bet ne vėliau negu iki jo pripažinimo įtariamuoju, savanoriškai apie tai pranešė teisėsaugos institucijai.