Apeliacinis teismas sugriežtino bausmes buvusio UAB „Kauno švara“ direktoriaus kyšininkavimo byloje

Informacija atnaujinta: 2023-01-06 10:05
Apeliacinis teismas sugriežtino bausmes buvusio UAB „Kauno švara“ direktoriaus kyšininkavimo byloje

Lietuvos apeliacinis teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą pagal Kauno apygardos prokuratūros prokuroro, nuteistųjų Algimanto Tareilio ir jo gynėjo, nuteistojo juridinio asmens UAB „Galuotas“ advokato apeliacinius skundus dėl Kauno apygardos teismo 2022 m. balandžio 7 d. nuosprendžio ir priėmė naują nuosprendį, kuriuo prokuroro apeliacinis skundas tenkintas iš dalies, o nuteistųjų skundai atmesti. Teismas visiems trims asmenims sugriežtino bausmes, Daliui Tumynui skyrė trejų metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 2 metams, o bendrovei ir jos vadovui skyrė didesnes pinigines baudas.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos pareigūnai. Ikiteisminį tyrimą kontroliavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Apeliacinio teismo sprendimu, tenkinus prokuroro apeliacinį skundą, buvusiam UAB „Kauno švara" generaliniam direktoriui D. Tumynui skirta ne tik laisvės atėmimo bausmė (ją atidedant), bet ir teisės dirbti valstybės tarnyboje atėmimas trejiems metams. Perkvalifikavus bendrovės vadovo A. Tareilio nusikalstamą veiką iš Baudžiamojo kodekso (BK) 227 straipsnio 2 dalies į BK 227 straipsnio 3 dalį, skirta didesnė – beveik 22 450 Eur bauda. Bendrovė „Galuotas“ pripažinta kalta dėl didelės vertės kyšio davimo, jai skirta didesnė nei 94 000 Eur bauda, taip pat teismas iš juridinio asmens „Galuotas" konfiskavo gautą pelną – 15 100 Eur už neskaidrių viešųjų pirkimų būdu parduotas UAB „Kauno Švara" prekes.

Tyrimo duomenimis, UAB „Kauno švara“, kurios steigėjas Kauno miesto savivaldybė, vadovas sudarė išskirtines sąlygas A. Tareilio vadovaujamai bendrovei, kad ši laimėtų UAB „Kauno švara“ viešųjų pirkimų konkursus. Už tai UAB „Kauno švara“ vadovas kaip kyšį gavo didesnės nei 14 000 Eur vertės traktorių ir jo apdraudimo, priežiūros paslaugas.

Lietuvos apeliacinio teismo priimtas sprendimas įsiteisėjo nuo jo paskelbimo, jis gali būti skundžiamas kasacine tvarka.