Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo buvusio VŠĮ „Nacionalinis kraujo centras“ vadovo piktnaudžiavimo

Informacija atnaujinta: 2020-09-03 10:05
Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo buvusio VŠĮ „Nacionalinis kraujo centras“ vadovo...

Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras priėmė sprendimą baigti Specialiųjų tyrimų tarnybos atliktą ikiteisminį tyrimą dėl galimo buvusio VŠĮ „Nacionalinio kraujo centras“ vadovo piktnaudžiavimo.

Įtarimai šioje byloje pareikšti dviem asmenims: buvęs VŠĮ „Nacionalinis kraujo centras“ vadovas įtariamas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, o vienos privačios bendrovės akcininkas – padėjimu piktnaudžiauti.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2018 m. kovo mėn. Tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad VšĮ „Nacionalinis kraujo centras“ buvęs vadovas galėjo susitarti su vienos privačios bendrovės, veikiančios asmens sveikatos priežiūros, vaistinių žaliavų surinkimo ir vaistinių preparatų gamybos, farmacijos prekių platinimo srityse, vieninteliu akcininku, kad bendrovei būtų sudarytos išimtinės sąlygos veikti savo veiklos srityje.

Baigus ikiteisminį tyrimą, įtariamieji ir jų gynėjai turi teisę susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga ir pateikti prašymus papildyti ikiteisminį tyrimą.