Buvęs teisėjas lieka pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo

Informacija atnaujinta: 2024-05-14 16:31
Buvęs teisėjas lieka pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) paliko galioti apeliacinės instancijos teismo sprendimo dalį, kuria buvęs Lietuvos apeliacinio teismo teisėjas Valdimaras Bavėjanas buvo pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo, tačiau sumažino ankstesnio teismo skirtą baudą iki 12 tūkst. Eur. Bauda sumažinta LAT perkvalifikavus nusikalstamą veiką iš Baudžiamojo kodekso 228 str. 2 d. į 228 str. 1 d. Šios dienos LAT sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

Baudžiamosios bylos duomenimis, tuometinis Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas V. Bavėjanas, bendraudamas su V. V. ir pastarojo bylą perdavus nagrinėti Lietuvos apeliaciniam teismui, susitarė neteisėtais būdais siekti, kad ši baudžiamoji byla būtų paskirta nagrinėti tokiam teisėjui, kurį V. Bavėjanas tikėjosi neteisėtai paveikti dėl palankaus sprendimo V. V. atžvilgiu priėmimo.

Dėl kitos V. Bavėjanui inkriminuotos nusikalstamos veikos paliktas galioti pirmos instancijos teismo išteisinamasis nuosprendis.

Šį ikiteisminį tyrimą organizavo ir kontroliavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai, tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Centrinės tyrimų valdybos pareigūnai. Ši byla buvo atskirta iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo dėl galimos plataus masto teisėjų, advokatų ir kitų asmenų korupcijos.