Buvęs UAB „Dzūkijos vandenys“ vadovas pripažintas kaltu dėl korupcinių nusikaltimų

Informacija atnaujinta: 2020-04-09 15:15
Buvęs UAB „Dzūkijos vandenys“ vadovas pripažintas kaltu dėl korupcinių nusikaltimų

Šiandien Kauno apygardos teismas, išnagrinėjęs Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos pareigūnų tirtą baudžiamąją bylą, pripažino kaltu dėl kyšininkavimo, padėjimo klastoti dokumentus, piktnaudžiavimo ir apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymo buvusį uždarosios akcinės bendrovės „Dzūkijos vandenys“ direktorių R. Ž., o vienos privataus kapitalo uždarosios akcinės bendrovės vadovą E. Č. – dėl papirkimo, bendrovės turto iššvaistymo, dokumentų klastojimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo. Abu kaltinamieji savo kaltę pripažino.

Teismas buvusiam UAB „Dzūkijos vandenys“ direktoriui skyrė 22 800 eurų, o E. Č. – 16 800 eurų baudą. Taip pat teismas nusprendė valstybės naudai iš R. Ž. išieškoti konfiskuotino turto vertę – daugiau nei 5 600 Eur bei atimti teisę dirbti valstybės tarnyboje trejus metus.

Bylos duomenimis, R. Ž. kaip kyšį gavo – didesnę nei 5 600 Eur vertės – turtinę naudą, t. y. lauko duris, langus, vidaus duris ir jų sudėtines komplektavimo detales, taip pat grindų betonavimo darbus, už kuriuos sumokėjo E. Č. bendrovės lėšomis, siekdamas R. Ž. palankumo vykdant dvi Europos Sąjungos lėšomis finansuojamas sutartis. Įgytus gaminius ir paslaugas direktorius panaudojo naujai statomam ūkinės paskirties statiniui statyti jo sutuoktinei priklausančioje sodyboje. Taip pat įtariama, kad R. Ž. šiam statiniui statyti pasitelkė 16-a pavaldžių UAB „Dzūkijos vandenys“ darbuotojų, kurie vykdydami jo nurodymus, atliko statybos ir remonto darbus savo darbo metu, naudodami UAB „Dzūkijos vandenys“ darbo ir transporto priemones.

UAB „Dzūkijos vandenys“ 99,88 proc. visų akcijų priklauso Alytaus miesto savivaldybei.

Ikiteisminį tyrimą kontroliavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus prokuroras.

Šis teismo sprendimas per dvidešimt dienų gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.