Galutinis Aukščiausiojo Teismo verdiktas: politinės korupcijos byloje visi asmenys lieka nuteisti

Informacija atnaujinta: 2024-10-24 16:30
Galutinis Aukščiausiojo Teismo verdiktas: politinės korupcijos byloje visi asmenys lieka nuteisti

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas šiandien paskelbė galutinį ir neskundžiamą sprendimą su „MG Baltic“ (dabar – „MG grupė“) susijusios politinės korupcijos byloje.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo 2024 m. spalio 24 d. nutartimi, kuria išnagrinėta 12 kasacinių skundų, apeliacinės instancijos teismo apkaltinamasis nuosprendis iš esmės pripažintas pagrįstu.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas nutartyje pažymėjo, kad byloje nustatyta politinės korupcijos požymių, politinė korupcija apima politikos dalyvių piktnaudžiavimą viešąja galia, siekiant asmeninės naudos ar naudos atstovaujamai partijai arba kitokiai politinei, privačiai organizacijai.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paliko verslininką Raimondą Kurlianskį, buvusį liberalų lyderį Eligijų Masiulį, parlamentarą Vytautą Gapšį ir kitus „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje kaltintus asmenis nuteistais, tačiau perkvalifikavo dalies jų nusikaltimus ir skyrė švelnesnes bausmes.

Aukščiausiojo Teismo sprendimu buvęs koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas R. Kurlianskis lieka pripažintas kaltu dėl papirkimų ir prekybos poveikiu. Laisvės atėmimo bausmė jam sušvelninta iki 5 metų 6 mėnesių, jis turės sumokėti beveik 16 247 eurų baudą. Jam lieka galioti ir baudžiamojo poveikio priemonė – atimta teisė dirbti vadovaujančiose pareigose viešajame ir privačiame sektoriuose, Visuomenės informavimo įstatyme numatytose visuomenės informavimo priemonėse penkeriems metams.

Aukščiausiasis Teismas atmetė buvusio Seimo nario ir buvusio politinės partijos „Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis“ pirmininko Eligijaus Masiulio ir jo gynėjo kasacinius skundus. Masiulis lieka pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu bei neteisėto praturtėjimo. Jam skirta 5 metų ir 6 mėn. laisvės atėmimo bausmė, iš jo bus konfiskuota 241 490 eurų. Buvusiam Seimo nariui atimta teisė penkerius metus būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas.

Seimo narys, buvęs politinės partijos „Darbo partija“ pirmininko pirmasis pavaduotojas Vytautas Gapšys lieka pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu. Galutiniu sprendimu jam skirta 4 metų ir 3 mėn. laisvės atėmimo bausmė, valstybės naudai bus išieškoti 8 000 eurų, skirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – atimta teisė būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas penkeriems metams.

Buvęs Seimo narys Šarūnas Gustainis pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo, jam skirta galutinė 15 064 eurų bauda, atimta teisė būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas penkeriems metams, valstybės naudai iš jo bus išieškota 4 350 eurų suma.

Atmestas ir buvusio Seimo nario Gintaro Steponavičiaus kasacinis skundas, jis lieka pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo, jam skirta 15 064 eurų bauda ir baudžiamojo poveikio priemonė – atimta teisė būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas ketveriems metams.

Kaltais dėl korupcinio pobūdžio nusikaltimų lieka pripažinti ir visi kaltinti juridiniai asmenys. Galutiniu sprendimu Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui teismas skyrė beveik 374 717 eurų, Darbo partijai – 301 280 eurų dydžio baudas. Koncernui „MG grupė“ skirta beveik 1, 11 mln. eurų piniginė bauda.

Ikiteisminis tyrimas dėl kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu buvo pradėtas 2016 m. gegužės mėnesį. Tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai, jį organizavo ir kontroliavo Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras.

Prokurtarūtos informacija

STT nuotrauka