Iš didelės apimties tyrimo atskirta byla dėl advokato galimos prekybos poveikiu perduota teismui

Informacija atnaujinta: 2020-07-30 14:35
Iš didelės apimties tyrimo atskirta byla dėl advokato galimos prekybos poveikiu perduota teismui

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai teismui perdavė Specialiųjų tyrimų tarnybos tirtą baudžiamąją bylą, kurioje advokatas G. R. kaltinamas dėl galimos prekybos poveikiu siekiant paveikti teisėjų sprendimus. Ši baudžiamoji byla yra atskirta iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo, susijusio su aukšto rango teisėjų, advokatų ir kitų asmenų galimai padarytomis korupcinio pobūdžio nusikalstamomis veikomis.

Ikiteisminio tyrimo dėl galimos prekybos poveikiu duomenimis, G. R. 2018 m. susitarė su vienos Vilniaus advokatų kontoros advokatu D. Z., kad pastarasis, pasinaudodamas savo pažintimis ir kita tikėtina įtaka, už 22 tūkstančių eurų vertės kyšį paveiks valstybės tarnautoją – Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją.

Įtariama, kad kaltinamasis, susitardamas dėl kyšio, tikėjosi, kad Lietuvos apeliacinio teismo teisėjas, apeliacine tvarka nagrinėdamas G. R. ginamojo ir kito nuteistojo apeliacinius skundus, jų atžvilgiu panaikins Vilniaus apygardos teismo priimtą apkaltinamąjį nuosprendį ir juos išteisins.

G. R. taip pat kaltinamas tuo, kad, veikdamas kito nuteistojo interesais, pažadėjo ir susitarė advokatui D. Z. duoti tūkstančio eurų kyšį, kad šis, pasinaudodamas visuomenine padėtimi ir pažintimis, tikėtina, paveiktų Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininką.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, už šiuos pinigus D. Z. galimai žadėjo paveikti teisėją, kad šis, įtariama, neteisėtai veiktų vykdydamas įgaliojimus ir, pažeisdamas nustatytą tvarką, nuteistojo apeliacinį skundą paskirtų nagrinėti konkrečiam teisėjui.

Baudžiamoji byla dėl galimos G. R. prekybos poveikiu perduota Lietuvos apeliaciniam teismui. Šis teismas turėtų priimti sprendimą, kurios apygardos teismas nagrinės baudžiamąją bylą, siekiant užtikrinti svarbius teisingumo interesus, objektyviai ir visapusiškai išnagrinėti bylą.

Ikiteisminis tyrimas, kuriame tiriama jau daugiau nei pusantro šimto skirtingų nusikalstamos veikos epizodų, yra tęsiamas. Per pusantrų metų nuo šio ikiteisminio tyrimo pradžios, ištyrus atskirus nusikalstamų veikų epizodus, teisminiam nagrinėjimui perduotos 7 baudžiamosios bylos dėl prekybos poveikiu, kuriose 6 asmenys jau yra pripažinti kaltais, jiems skirtos įvairaus dydžio baudos. Vienas asmuo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Dar 3 asmenų atžvilgiu teisminis nagrinėjimas tebevyksta.