Kyšius ėmusiems Šiaulių medikams skirta 38 000 eurų baudų

Informacija atnaujinta: 2023-09-14 10:18
Kyšius ėmusiems Šiaulių medikams skirta 38 000 eurų baudų

Penki Šiaulių krašto medicinos darbuotojai: keturi gydytojai ir viena slaugytoja pripažinti kaltais dėl korupcinių nusikaltimų ir dokumentų klastojimo. Teismas tenkino Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroro pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir jiems bendrai skyrė 38 000 eurų baudų, taip pat konfiskuoti ir neteisėtai gauti kaip kyšis pinigai.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai.

Tyrimo duomenimis, medikai, būdami valstybės tarnautojams prilygintais asmenimis, pernai pavasarį–vasarą iš pacientų priėmė kyšius už teisėtą ir neteisėtą veikimą vykdant įgaliojimus.

Tyrimo metu gauta duomenų, jog Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytoja Emilija Bogužienė, laikinai ėjusi Vaiko ir moters klinikos vadovo pareigas, savo naudai už medicininę apžiūrą, atliktus tyrimus bei konsultacijas iš asmenų bendrai priėmė ne mažiau nei 630 eurų. Taip pat nustatyta, kad neteisėtą atlygį – ne mažiau kaip 90 eurų – iš pacientų priėmė ir minėtoje klinikoje gydytoju dirbantis A. D.

Pripažinta, kad kyšiai buvo priimti ir Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centre dirbančio šeimos gydytojo G. D. bei bendrosios praktikos slaugytojos V. S., kurie veikdami kartu, iš pacientų priėmė neteisėtą atlygį už laikino nedarbingumo pažymėjimo išdavimą, medicininių dokumentų užpildymą, konsultacijas bei kitas paslaugas.

Konstatuota, kad Šeduvos bei Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centruose šeimos gydytoju dirbantis A. B. už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus iš pacientų priėmė kyšių, kurių bendra suma siekia 150 eurų.

Kadangi baudžiamojoje byloje buvo surinkta pakankamai duomenų, pagrindžiančių kaltinimus medikams bei jiems prisipažinus dėl inkriminuojamų nusikalstamų veikų, baudžiamoji byla baigta priėmus teismo baudžiamąjį įsakymą. E. Bogužienei paskirta 16 000 eurų, V. S. – 7 350 eurų, A. B. – 6 650 eurų, A. D. – 5 000 eurų, G. D. – 3 000 eurų baudos.