Pasibaigus suėmimo terminui, įtariamiesiems korupcinėmis veikomis skirtos kitos kardomosios priemonės

Informacija atnaujinta: 2020-05-22 14:46
Pasibaigus suėmimo terminui, įtariamiesiems korupcinėmis veikomis skirtos kitos kardomosios...

Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų bei Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro atliekamame ikiteisminiame tyrime dėl įtariamos prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo, š. m. gegužės 13 d. buvo sulaikyta 11 asmenų. Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartimis keturiems asmenims buvo skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.

Vilniaus miesto apylinkės teismo šios dienos nutartimi įtariamajam Šarūnui Mickevičiui suėmimo terminas pratęstas 10 dienų.

Pasibaigus suėmimo terminui, šiandien Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro nutarimais dviem įtariamiesiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės: Donatui Puzinui ir Nerijui Valatkai – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas.

Rašytinis pasižadėjimas neišvykti bei dokumentų paėmimas, trečiadienį, gegužės 20 d., skirtas ir įtariamajam Nerijui Marcinkevičiui, pasibaigus jo suėmimo terminui.

Iš viso ikiteisminiame tyrime dėl įtariamos prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo yra 11 įtariamųjų. Kitiems įtariamiesiems buvo skirtos su laisvės apribojimu nesusijusios kardomosios priemonės.

Kaip jau buvo pranešta, ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus duomenų apie tai, kad Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai Nerijus Marcinkevičius ir Ugnius Vyčinas, Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamo persekiojimo skyriaus prokuroras Donatas Puzinas bei Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos Vilniaus apygardos valdybos Nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Nerijus Valatka, veikdami nepriklausomai vienas nuo kito, neformaliai susitikinėja su Kaune praktikuojančiu advokatu Šarūnu Mickevičiumi ir aptaria jų žinioje esančių finansinių – ūkinių ikiteisminių tyrimų eigą, neviešintinus duomenis bei galimybes priimti proceso sprendimus, kuriais suinteresuoti šio advokato neoficialiai atstovaujami privatūs asmenys. Galimai tokiu būdu tam tikrais atvejais buvo siekiama materialinės ar kitokios naudos.

Generalinio prokuroro Evaldo Pašilio įsakymu visi trys prokurorai nedelsiant nušalinti nuo pareigų, atliekami tarnybiniai patikrinimai bei kitos vidinės procedūros.

Ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos prekybos poveikiu, papirkimo, piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo atlieka Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamentas ir Specialiųjų tyrimų tarnyba.