Prokuratūra apskundė buvusio teisėjo išteisinimą dėl kyšininkavimo ir advokatui skirtą pernelyg švelnią bausmę

Informacija atnaujinta: 2023-01-12 10:39
Prokuratūra apskundė buvusio teisėjo išteisinimą dėl kyšininkavimo ir advokatui skirtą pernelyg...

Generalinė prokuratūra Lietuvos apeliaciniam teismui apskundė pirmos instancijos teismo nuosprendį vienoje iš galimos korupcijos Lietuvos teisinėje sistemoje bylų. Šiuo nuosprendžiu buvęs Vilniaus apygardos teismo teisėjas Stasys Lemežis buvo išteisintas dėl kyšininkavimo, o vilniečiui advokatui Romualdui Mikliušui, pripažintam kaltu dėl prekybos poveikiu, prokuratūros nuomone, paskirta pernelyg švelni bausmė.

2022 metų gruodžio 21 dieną Klaipėdos apygardos teismo nuosprendžiu advokatas R. Mikliušas buvo pripažintas kaltu dėl dviejų prekybos poveikiu epizodų. Teismas konstatavo, kad minėtas teisininkas, pasinaudodamas savo pažintimis, 2018 metų pabaigoje siekė, kad kitas advokatas už neteisėtą piniginį atlygį paveiktų tuometinį Vilniaus apygardos teismo teisėją S. Lemežį.

Pirmos instancijos teismas kaltu pripažintam R. Mikliušui skyrė subendrintą 7 300 eurų dydžio baudą. Kaltinamąjį S. Lemežį teismas išteisino konstatavęs, kad kaltinimai dėl jo kyšininkavimo (abu epizodai) yra nepagrįsti.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas šią savaitę pateikė apeliacinį skundą Lietuvos apeliaciniam teismui. Prokuratūros nuomone, pirmos instancijos teismas netinkamai pritaikė baudžiamąjį įstatymą, padarė esminių baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų, o nuosprendyje išdėstytos teismo išvados neatitinka bylos aplinkybių.

Ši byla yra atskirta iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo dėl galimos plataus masto teisėjų, advokatų ir kitų asmenų korupcijos. Tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai.

Prokuratūros informacija