Prokuratūra apskundė buvusio teisėjo išteisinimą dėl prekybos poveikiu

Informacija atnaujinta: 2024-02-06 14:14
Prokuratūra apskundė buvusio teisėjo išteisinimą dėl prekybos poveikiu

Generalinė prokuratūra Lietuvos apeliaciniam teismui apskundė pirmos instancijos teismo nuosprendį vienoje iš galimos korupcijos Lietuvos teisinėje sistemoje bylų. Šių metų sausio 18 d. Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu buvęs Regionų apygardos administracinio teismo teisėjas G. Č. buvo išteisintas dėl prekybos poveikiu (Baudžiamojo kodekso 226 str. 4 d.), konstatavus, kad nepadaryta veika, turinti nusikaltimo požymių.

Kitas kaltinamasis G. V. buvo pripažintas kaltu dėl prekybos poveikiu (Baudžiamojo kodekso 226 str. 3 d.), skiriant jam dvejų metų laisvės atėmimo bausmę.

Šiandien Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas pateikė apeliacinį skundą. Prokuratūros nuomone, pirmos instancijos teismas buvo šališkas, taip pat netinkamai pritaikė baudžiamąjį įstatymą, padarė esminių baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų, o nuosprendyje išdėstytos teismo išvados neatitinka bylos aplinkybių.

Apeliaciniu skundu prokuratūra prašo panaikinti nuosprendžio dalį dėl buvusio Regionų apygardos administracinio teismo teisėjo G. Č. išteisinimo ir šioje dalyje pripažinti G. Č. kaltu dėl prekybos poveikiu.

Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai, tyrimą organizavo ir kontroliavo, valstybinį kaltinimą teisme palaikė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.

Prokuratūros informacija