Šiauliečiui medikui ir penkiems pacientams skirtos baudos už kyšininkavimą ir papirkimą

Informacija atnaujinta: 2020-03-03 09:20
Šiauliečiui medikui ir penkiems pacientams skirtos baudos už kyšininkavimą ir papirkimą

Šiaulių apylinkės teismas, išnagrinėjęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos tirtą baudžiamąją bylą dėl kyšininkavimo ir papirkimo, šiauliečiui medikui ir penkiems pacientams skyrė bausmes – pinigines baudas.

Teismas gydytoją neurologą K. D. pripažino kaltu dėl kyšininkavimo ir skyrė jam 4519 eurų (120 MGL) dydžio baudą.

Penkiems pacientams už medikų papirkimą skirtos baudos nuo 565 eurų iki 3766 eurų.

Vienas iš minėtų pacientų taip pat nuteistas ir dėl sukčiavimo. Patenkinus civilinį ieškinį, jis privalės sumokėti 1323 eurų Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos naudai. Kitam pacientui subendrinus paskirtą bausmę su ankstesniu nuosprendžiu paskirta galutinė laisvės atėmimo bausmė 6 mėnesiams ir 4586 eurų bauda. Laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidėtas vieniems metams.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui.

Baudžiamoje byloje buvo nustatyta, kad pacientai gydytojams davė ir (ar) susitarė duoti nuo 20 eurų iki 600 eurų siekiančius kyšius už paruoštus medicininius dokumentus, vaistų išrašymą, įvairias medicinines konsultacijas, apžiūras, nedarbingumo pažymėjimų išdavimą ir pan. Ši byla buvo atskirta iš STT Šiaulių valdybos pareigūnų vykdyto ikiteisminio tyrimo tiriant atvejus, kai už kyšius suinteresuotiems pacientams Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (NDNT) prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šiaulių skyriuje buvo nustatomas darbingumo lygis. Kitos susijusios bylos šiuo metu nagrinėjamos Šiaulių apygardos teisme. Šiose bylose kaltinimų sulaukė 3 šiauliečiai gydytojai. Be to, vykusių ikiteisminių tyrimų metu įtarimai dėl gydytojų papirkimo buvo pareikšti 61 pacientui.

Ikiteisminius tyrimus organizavo ir kontroliavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.