Stiprinamas Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos antikorupcinių įstaigų bendradarbiavimas

Informacija atnaujinta: 2021-09-10 10:53
Stiprinamas Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos antikorupcinių įstaigų bendradarbiavimas

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovai rugsėjo 8-10 d. dalyvavo Baltijos regiono antikorupcinių institucijų vadovų seminare Lenkijoje. Jo metu Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos antikorupcinių institucijų vadovai aptarė kovos su korupcija prioritetus, COVID-19 pandemijos iššūkius, nagrinėjo naujausias antikorupcines iniciatyvas ir sutarė dėl tolesnio regioninio bendradarbiavimo stiprinimo perspektyvų. STT atstovai taip pat pristatė naująjį Korupcijos prevencijos įstatymą, iniciatyvos „Skaidrumo akademija“ eigą ir pasiektus rezultatus.

„Vertiname STT bendradarbiavimą su Baltijos regiono antikorupcinėmis institucijomis. Kitų šalių praktika yra itin reikšminga, siekiant visapusiško veiklos tobulėjimo. Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija susiduria su panašiais iššūkiais, tiriant korupcinius nusikaltimus, todėl patirčių pasidalijimas ir bendradarbiavimas leis pasiekti geresnių veiklos rezultatų bei gerinti kompetencijas užsienio pareigūnų papirkimo tyrimų srityje“, – sako STT direktorius Žydrūnas Bartkus.

Susitikimo metu, siekiant sustiprinti antikorupcinių įstaigų bendradarbiavimą, Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos, Latvijos Respublikos korupcijos prevencijos ir kovos su korupcija biuro bei Lenkijos Respublikos centrinio antikorupcijos biuro vadovai pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. Šio Susitarimo tikslas – glaudesnis, aiškesnis, greitesnis bendradarbiavimas korupcijos prevencijos, antikorupcinio švietimo ir sąmoningumo didinimo bei kriminalinės žvalgybos ir ikiteisminio tyrimo, įskaitant užsienio pareigūnų papirkimą sudarant tarptautinius verslo sandorius, srityse.

Tai trečiasis Baltijos regiono šalių antikorupcinių institucijų vadovų susitikimas. Anksčiau tokie susitikimai yra įvykę Estijoje bei Lietuvoje.

Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos antikorupcinių institucijų vadovai