STT lankėsi Azerbaidžano Respublikos generalinis prokuroras

Informacija atnaujinta: 2023-02-23 08:59
STT lankėsi Azerbaidžano Respublikos generalinis prokuroras

Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) lankėsi Azerbaidžano Respublikos generalinio prokuroro Kamrano Alijevo (Kamran Aliyev) vadovaujama delegacija. STT kartu su kitomis Lietuvos institucijomis dalijosi gerąja patirtimi, siekiant efektyviai vykdyti nusikalstamu būdu įgyto turto paieškos procesą. Tai antrasis Azerbaidžano Respublikos teisėsaugos atstovų vizitas Lietuvoje, įgyvendinant Europos Sąjungos (ES) finansuojamą Dvynių projektą, kurio tikslas – padėti sukurti nusikalstamu būdu įgyto turto susigrąžinimo ir valdymo sistemą Azerbaidžane.

„Labai džiaugiuosi bendradarbiavimu su Lietuvos partneriais. Lietuvos patirtis tiriant korupcinius nusikaltimus ir išieškant nusikalstamu būdu įgytą turtą, reikšmingai prisidės plėtojant mūsų nacionalinę teisinę ir institucinę turto atgavimo sistemą. Taip pat tai dar labiau sustiprins dvišalį Azerbaidžano ir Lietuvos bendradarbiavimą“, – sakė Azerbaidžano Respublikos generalinis prokuroras Kamranas Alijevas.

Šią savaitę Lietuvoje vykstančio vizito metu Azerbaidžano generalinės prokuratūros prokurorai semiasi patirties STT, Generalinėje prokuratūroje, Registrų centre, Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centre, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje, Lietuvos kriminalinės policijos biure. Susitikimų metu didelis dėmesys skiriamas finansinių srautų analizei, turto vertinimui, kriptovaliutų transakcijų tyrimui.

„Įgyvendinant Dvynių projektus, mokomieji vizitai yra viena pagrindinių priemonių ne tik siekiant perteikti turimą patirtį, bet ir užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius. Aukščiausio rango Azerbaidžano Respublikos teisėsaugos atstovų vizitas Lietuvoje rodo jų nusiteikimą kurti stiprią antikorupcinę aplinką, naują nusikalstamu būdu įgyto turto susigrąžinimo ir valdymo sistemą. Džiaugiuosi, kad ne tik STT pareigūnai, bet ir kitų Lietuvos institucijų atstovai taip stipriai prisideda prie šių tikslų įgyvendinimo“, – sakė STT direktorius ir Dvynių projekto vadovas Žydrūnas Bartkus.

Vykdant ES finansuojamą projektą bus sukurta Azerbaidžano nacionalinė turto susigrąžinimo sistema, kuri apims turto susigrąžinimo strategijos ir veiksmų plano sukūrimą, turto susigrąžinimo įstatymo ir kitų teisės aktų projektų parengimą. Taip pat planuojama reorganizuoti Azerbaidžano Generalinės prokuratūros Specialaus konfiskavimo klausimų koordinavimo departamentą į Nacionalinę turto susigrąžinimo instituciją.Projekto „Parama Azerbaidžano nusikalstamo turto susigrąžinimo ir valdymo sistemos reformai” (Nr. AZ 20  ENI JH 01 21) trukmė – 2 metai. Projektas pradėtas įgyvendinti 2022 metų vasario mėn.