STT pristatė naują e. mokymų platformą

Informacija atnaujinta: 2021-10-29 12:52
STT pristatė naują e. mokymų platformą

Šiandien Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pristatė naują antikorupcinio švietimo e. mokymo platformą, kurią sukūrė bendradarbiaudama su Lenkijos Centriniu kovos su korupcija biuru (CBA). Platforma naudotis kviečiami visi norintys, o sėkmingai užbaigusiems mokymo temas suteikiami sertifikatai. Tarnyba pristatydama šią iniciatyvą siekia prisidėti prie valstybės tarnautojų ir visuomenės antikorupcinio sąmoningumo didinimo bei korupcijos masto Lietuvoje mažėjimo. E. mokymo platformos pristatymo renginį tiesiogiai stebėjo apie 1 000 žmonių.

„Džiaugiamės matydami tokį susidomėjimą ne konkrečia antikorupcine tema, o įrankiu, kuris gali pagelbėti kompleksiškai kurti skaidrią aplinką institucijose. Lietuvoje jau nuosekliai judame link to, kad pačios institucijos imasi iniciatyvos kurti skaidrią aplinką ir rūpintis korupcijos prevencija, tad pristatyta STT e. mokymų platforma yra joms papildomas įrankis, kuris, tikimės, taps būtina priemone. Integravus ją į bendrą procesų seką, skaidrios aplinkos kūrimas galės būti lengvesnis, paprastesnis ir įvairesnis“, – e. mokymo platformos pristatymo renginyje kalbėjo STT direktorius Žydrūnas Bartkus.

„Korupciniai nusikaltimai neturi sienų, todėl šalims itin svarbus tarptautinis bendradarbiavimas, kuris neapsiriboja tik kova su korupcija, būtinas ir sistemingai didinamas korupcijos prevencijos potencialas. Pandemijos laikotarpiu nuotoliniai mokymai įgavo dar didesnę svarbą, tad labai džiaugiamės galėję pasidalyti savo patirtimi ir patentuota mokymo platforma. Norėčiau pasveikinti STT, įgyvendinote šį projektą Lietuvoje greitai ir efektyviai“, – kalbėjo CBA vadovo pavaduotojo Danielis Karpeta.

Siekiant kurti antikorupcinę aplinką institucijose, įstaigose ir įmonėse, yra labai svarbu skirti pakankamai dėmesio antikorupciniam švietimui, kuris padeda kiekvienam visuomenės nariui ugdyti pilietinį sąmoningumą, formuoti skaidrumo nuostatas. Tarnyba kviečia valstybės tarnautojus ir visus besidominčius antikorupcinės aplinkos kūrimo tema naudotis šiuo įrankiu. Profesionaliai atrinkta antikorupcinio švietimo mokymų medžiaga leidžia kiekvienam savarankiškai gilintis į skirtingas temas. E. mokymų platforma startuoja su aštuoniomis temomis: korupcijos samprata, korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos, interesų konfliktai, dovanų politika, pranešėjų apsauga bei korupcijos rizikos sveikatos apsaugos sektoriuje ir kt. Temų sąrašas ir turinys bus nuolat pildomas.

E. mokymo platformos pristatymo renginio įrašą galimą žiūrėti STT „Youtube“ kanale.