STT pristatė naują edukacinį stendą Valstybės pažinimo centre ir paskelbė moksleivių konkurso nugalėtojus

Informacija atnaujinta: 2022-01-05 13:36
STT pristatė naują edukacinį stendą Valstybės pažinimo centre ir paskelbė moksleivių konkurso...

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ir Valstybės pažinimo centro renginyje jaunimui Tarptautinės antikorupcijos dienos proga buvo pristatyta nauja edukacinė priemonė mokykloms ir plačiajai visuomenei, skirta antikorupciniam sąmoningumui ir skaidrumo principams stiprinti. Renginio metu paskelbti moksleivių konkurso „Skaidrumą kuriame kartu“ nugalėtojai.

Naujasis ekspozicinis stendas „Skaidrink Lietuvą“ – tai interaktyvus edukacinis stendas apie skaidrios Lietuvos kūrimą. Stendu siekiama išryškinti visuomenės bei kiekvieno piliečio įsitraukimo į Lietuvos skaidrinimo procesą reikšmę ir svarbą bei paskatinti imti iniciatyvos. Stende lankytojas kviečiamas žaisti žaidimą, įsijausti į sudėtingas situacijas, patarti jų veikėjams ir taip prisidėti skaidrinant Lietuvą. Panaudojęs grafinį kodą lankytojas gali susipažinti su antikorupcinio švietimo priemonėmis, skaidrumą puoselėjančiomis organizacijomis ir iniciatyvomis bei dalintis savo idėjomis ir istorijomis.

(Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotrauka)

„Džiaugiuosi, kad konkursas pritraukė apie 1200 dalyvių iš daugybės mokyklų. Diskusija apie skaidrumą ir antikorupcijos įgyvendinimą yra viena iš meilės savo Tėvynei išraiškų. Skatinu ir toliau pažinti savo valstybę bei įsitraukti į jos skaidrinimo procesą“, – sako Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

„Itin svarbu skaidrumo ir sąžiningumo principus ugdyti nuo kuo ankstesnio žmogaus amžiaus. Sausio 1 d. įsigaliosiantis naujasis Korupcijos prevencijos įstatymas numato, kad temos, susijusios su antikorupcinio sąmoningumo didinimu, turi būti įtrauktos į pagrindinio ir vidurinio ugdymo bendrąsias programas. STT nuolat bendradarbiauja su mokyklų atstovais, tad matome, kad mokytojams siekiant sudominti moksleivius yra reikalingi efektyvūs įrankiai ir priemonės – džiaugiamės galėdami tokius pasiūlyti“, – sakė STT direktorius Žydrūnas Bartkus.

STT direktorius Žydrūnas Bartkus (STT nuotrauka)

Įvykusiame renginyje buvo apdovanoti STT inicijuoto nacionalinio moksleivių konkurso „Skaidrumą kuriame kartu“ nugalėtojai bei pristatyti įdomiausių, originaliausių, šmaikščiausių ir praktiškiausių darbų autoriai. Konkurse varžėsi daugiau nei 100 klasių iš visos Lietuvos. Komisijai buvo perduota vertinti 80 kūrybinių darbų, net 1 200 moksleivių įveikė konkurso testą ir pelnė Skaidrumo ženklelį.

Konkurse „Skaidrumo lyderės“ nominaciją pelnė Kauno „Vyturio“ gimnazijos II g klasė (su kūrybiniu-praktiniu darbu galima susipažinti čia), „Skaidrumo skleidėjos“ nominacija atiteko Molėtų gimnazijos II b klasei (su kūrybiniu-praktiniu darbu galima susipažinti čia), o „Skaidrumo bendruomenės“ – Klaipėdos Vydūno gimnazijai.

„Dar 2014 m., kai dauguma konkurso dalyvių mokėsi pradinėse klasėse, tyrimai parodė, kad jaunimas Lietuvoje pasigenda skaidrumo. Nors kasdien korupcijos apraiškų Lietuvoje mažėja, jauni žmonės išlieka tie, kurie yra nepakančiausi skaidrumo trūkumui. Tą įrodė ir konkurso „Skaidrumą kuriame kartu“ dalyvių pateikti darbai, kurie buvo be galo išradingi, įdomūs ir šmaikštūs. Tikiu, kad tokie konkursai, kurie priverčia kiekvieną susimąstyti, yra ypač reikšmingi, nes vien diskusijos apie skaidrumą leidžia kiekvienam iš mūsų, jaunų žmonių, galvoti apie tai, ko reikia ne tik sau, bet ir Lietuvai. Po šio konkurso skaidrumo lygis neabejotinai pakilo – net 1 200 moksleivių pasisakė prieš korupciją“, – sakė Lietuvos jaunimo organizacijos tarybos prezidentas Lukas Kornelijus Vaičiakas.

Lietuvos jaunimo organizacijos tarybos prezidentas Lukas Kornelijus Vaičiakas (STT nuotrauka)

Stendas buvo kuriamas bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centru. Stendą projektavo ekspozicijų architektas Saulius Valius ir įmonė „Ekspobalta“. Kuriant stendo turiniu prisidėjo skaidrumą puoselėjančios organizacijos: „Transparency International“ Lietuvos skyrius, „Baltoji banga“, „Lietuvos Atsakingo verslo asociacija“, „Baltosios pirštinės“.

STT direktoriaus pavaduotojas Egidijus Radzevičius ir ekspozicinio stendo architektas Saulius Valius (STT nuotrauka)

Konkursą organizavo STT kartu su partneriais: Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centru, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija (LRT), „Transparency International“ Lietuvos skyriumi, Lietuvos jaunimo organizacijos taryba – LiJOT ir Lietuvos moksleivių sąjunga.

STT Interaktyvų edukacinį stendą jau nuo šiandien kviečiame apžiūrėti Valstybės pažinimo centre. Stendas bus eksponuojamas 1 metus. Įėjimas į Centrą – nemokamas, galima atvykti su grupe arba individualiai, registracijos būdą ir darbo laiką galima rasti čia.

Daugiau renginio akimirkų galima peržiūrėti čia. Renginio įrašą galima rasti STT „Youtube“ kanale.