Tarptautinėje kovos su korupcija konferencijoje Vašingtone – STT inicijuota diskusija

Informacija atnaujinta: 2022-11-29 08:58
Tarptautinėje kovos su korupcija konferencijoje Vašingtone – STT inicijuota diskusija

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) gruodžio 9 d. organizuoja diskusiją Tarptautinėje kovos su korupcija konferencijoje (IACC) – viename svarbiausių pasaulio forumų, suburiančių valstybių, pilietinės visuomenės, privataus sektoriaus vadovus, siekiant spręsti vis sudėtingesnius korupcijos keliamus iššūkius. Kas dvejus metus vykstantis forumas šiemet vyks Vašingtone, JAV, o jame dalyvaus atstovai iš daugiau nei 140 pasaulio šalių.

„Džiaugiamės turėdami galimybę pristatyti Tarnybą ir tuo pačiu Lietuvą viename reikšmingiausių aukščiausio lygio forumų, kuriame stiprinamas tarptautinis pilietinės visuomenės, privataus ir viešojo sektoriaus dialogas kovojant su korupcijos apraiškomis ir diegiant antikorupcines vertybes valstybėse“, – sako STT direktorius Žydrūnas Bartkus.

Diskusijoje „Permąstant pasaulinį teisėsaugos atsaką į korupciją“ taip pat dalyvaus EPAC/EACN nariai ir stebėtojai – Ukrainos nacionalinio antikorupcijos biuro (NABU) vadovas Gizo Uglava, Europos kibernetinių nusikaltimų centro (EUROPOL) vadovas Edvardas Šileris, Prancūzijos Antikorupcijos agentūros direktoriaus pavaduotoja Alice Navarro, Europos prokuratūros (EPPO) prokurorė Kristel Siitam-Nyiri – ir FTB tarptautinės korupcijos skyriaus viršininkas FTB būstinėje Patrick Killeen. Diskusijos dalyviai aptars iššūkius, su kuriais susiduria antikorupcinės institucijos visame pasaulyje bei apžvelgs kryptis, kuriomis einant, tie iššūkiai būtų įveikiami. Diskusiją moderuos „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas. Vizito metu taip pat planuojami dvišaliai ir daugiašaliai STT delegacijos susitikimai su kitų šalių antikorupcijos institucijų, tarptautinių organizacijų atstovais. STT atstovė Margarita Dobrynina pristatys Lietuvoje vykusio pirmojo tarptautinio antikorupcinio hakatono rezultatus. 

Įkurta 1983 m., IACC paprastai vyksta kas dvejus metus skirtingame pasaulio regione ir priima nuo 800 iki 2000 dalyvių iš daugiau nei 140 pasaulio šalių, o nuotoliniu būdu šį renginį stebi apie 10 000 dalyvių. Šis forumas skatina tinklų kūrimą ir pasaulinį keitimąsi patirtimi korupcijos srityje, kurie yra būtini norint veiksmingai propaguoti ir imtis veiksmų pasauliniu ir nacionaliniu lygiu. Konferencijose taip pat skatinamas įvairių sektorių bendradarbiavimas, suteikiant galimybę tiesiogiai aptarti kylančius iššūkius ir galimus jų sprendimo būdus. 2020 metais tokia IACC konferencija vyko Pietų Korėjoje, 2018 m. – Danijoje, 2016 m. – Panamoje, 2015 m. – Malaizijoje, 2012 m. – Brazilijoje, 2010 m. – Tailande.

Daugiau informacijos: https://iaccseries.org/.