Teismas atmetė nuteistųjų – šiauliečio mediko ir pacientų apeliacinius skundus

Informacija atnaujinta: 2021-04-30 08:22
Teismas atmetė nuteistųjų – šiauliečio mediko ir pacientų apeliacinius skundus

Klaipėdos apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą dėl kyšininkavimo ir papirkimo, atmetė 5 nuteistųjų apeliacinius skundus. Šiaulietis medikas ir keturi pacientai turės sumokėti teismo jiems skirtas pinigines baudas.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Andrej Mirnyj, tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai.

Teismas paliko galioti Šiaulių apylinkės teismo praėjusių metų vasarį priimtą nuosprendį, kuriuo gydytojas neurologas K. D. pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir jam skirta 4 519 eurų dydžio bauda. Keturiems pacientams už medikų papirkimą paliktos pirmosios instancijos teismo skirtos baudos nuo 565 iki 4 586 eurų. Vienas iš pacientų lieka nuteistas ir dėl sukčiavimo.

Baudžiamoje byloje buvo nustatyta, kad pacientai gydytojams susitarė duoti ir davė nuo 20 iki 600 eurų siekiančius kyšius už paruoštus medicininius dokumentus, vaistų išrašymą, įvairias medicinines konsultacijas, apžiūras, nedarbingumo pažymėjimų išdavimą ir pan.

Ši byla buvo atskirta iš STT vykdyto ikiteisminio tyrimo aiškinantis atvejus, kai suinteresuotiems pacientams už kyšius Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Šiaulių skyriuje buvo nustatomas darbingumo lygis. Iš viso su darbingumo lygio nustatymu susijusiose bylose nuteisti 3 šiauliečiai gydytojai. Be to, vykusių ikiteisminių tyrimų metu įtarimai dėl gydytojų papirkimo buvo pareikšti kelioms dešimtims pacientų.