Teismas išnagrinėjo korupcijos Biržų rajono savivaldybėje bylą

Informacija atnaujinta: 2024-06-14 10:29
Teismas išnagrinėjo korupcijos Biržų rajono savivaldybėje bylą

Panevėžio apygardos teismas dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos pripažino kaltais buvusį Seimo narį Viktorą Rinkevičių, buvusį Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorių Vidą Eiduką ir Parovėjos seniūnijos seniūno pavaduotoją Edį Trapiką. Iš viso jiems bendrai skirta 60 tūkst. eurų baudų.

Ikiteisminį tyrimą dėl korupcijos Biržų rajono savivaldybėje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė.

Išnagrinėjęs bylą, Panevėžio apygardos teismas birželio 13 dieną buvusį Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorių V. Eiduką pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Teismas pripažino, kad V. Eidukas, būdamas Biržų rajono savivaldybės konkursų komisijos nariu, neteisėtai veikė su tuomečiu Seimo nariu V. Rinkevičiumi, siekdami, kad konkretus asmuo – biržietis E. Trapikas, būtų paskirtas į vienos seniūnijos seniūno bei seniūno pavaduotojo pareigas. E. Trapikas šioje byloje buvo pripažintas kaltu dėl padėjimo piktnaudžiauti tarnyba.

Buvusiam Seimo nariui, įtakingam Biržų rajono ūkininkui V. Rinkevičiui paskelbtas apkaltinamasis nuosprendis dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi organizavimo, veikiant su V. Eiduku ir E. Trapiku bendrininkų grupėje. Teismas nustatė, kad 2020 metais organizuodamas savivaldybės administracijos direktoriaus V. Eiduko piktnaudžiavimą, Seimo nario pareigas tuo metu užėmęs V. Rinkevičius siekė padėti savo pažįstamui E. Trapikui gauti darbą seniūnijoje.

Panevėžio apygardos teismas birželio 13 dienos nuosprendžiu V. Eidukui skyrė 20 tūkst. eurų, V. Rinkevičiui – 25 tūkst. eurų, o E. Trapikui – 15 tūkst. eurų dydžio baudas. V. Eidukui teismas skyrė ir baudžiamojo poveikio priemonę – teisės būti paskirtam į valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų skiriamas pareigas atėmimą 5 metams.

Buvęs Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas šioje byloje buvo kaltinamas dėl kyšininkavimo veikiant bendrininkų grupėje su tuomečiu Biržų rajono savivaldybės administracijos direktoriumi V. Eiduku. Jiems buvo pareikšti kaltinimai, kad 2021 metais jie susitarė su tuometiniu

Biržų rajono savivaldybės tarybos nariu Ritu Vaiginu dėl palankaus jų koalicijai balsavimo tarybos posėdžio metu. R. Vaiginas mainais už palankų balsavimą galimai siekė savivaldybės įsteigtos viešosios įstaigos direktoriaus atleidimo ir jo bendrapartietės paskyrimo į šias pareigas. V. Jarecką ir V. Eiduką dėl kyšininkavimo, o R. Vaiginą dėl papirkimo teismas išteisino kaip nepadariusius šių nusikalstamų veikų.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo gal būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

 

Prokuratūros informacija