Trims asmenims už Valstybinės energetikos inspekcijos Klaipėdos skyriaus darbuotojo papirkimą skirtos bausmės

Informacija atnaujinta: 2020-02-28 09:46
Trims asmenims už Valstybinės energetikos inspekcijos Klaipėdos skyriaus darbuotojo papirkimą...

 

Klaipėdos apylinkės teismas baudžiamuoju įsakymu pripažino kaltais tris asmenis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtoje byloje dėl Valstybinės energetikos inspekcijos (VEI) prie Energetikos ministerijos Klaipėdos teritorinio skyriaus darbuotojo papirkimo.

Visi papirkimu kaltinti asmenys, pripažinę savo kaltę, buvo teisiami supaprastinto baudžiamojo proceso tvarka. Teismas skirdamas bausmes, taikė Baudžiamojo kodekso 641 straipsnio 1 dalį ir paskirtą bausmę sumažino vienu trečdaliu. Teismas V. R. skyrė 11,1 tūkst. eurų baudą, ir ją sumažinęs vienu trečdaliu, skyrė galutinę 7,4 tūkst. eurų baudą, o J. P. ir V. T. po 7,5 tūkst. ir jas sumažinęs, skyrė galutines – 5 tūkst. eurų baudas.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių įrodyti, kad šie asmenys  sistemingai duodavo kyšius VEI Klaipėdos teritorinio skyriaus darbuotojui, kuris, veikdamas bendrininkų grupėje kartu su už dokumentų parengimą atsakingais asmenimis, už greitesnį pažymų išrašymą priimdavo neteisėtus piniginius atlygius.

Likusioje baudžiamosios bylos dalyje, kurioje kaltinimai kyšio dėl ėmimo yra pareikšti VEI prie Energetikos ministerijos Klaipėdos teritorinio skyriaus darbuotojui ir jam talkinusiems trims kolegoms, toliau vykdomas ikiteisminis tyrimas.

Šis baudžiamasis įsakymas per 14 dienų gali būti apskųstas teismui, prašant surengti bylos nagrinėjimą teisme.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Klaipėdos  apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.