Už bandymą papirkti ESO darbuotojus trims asmenims skirtos baudos po 15 tūkst. eurų

Informacija atnaujinta: 2020-06-30 15:31
Už bandymą papirkti ESO darbuotojus trims asmenims skirtos baudos po 15 tūkst. eurų

Vilniaus apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą dėl AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) darbuotojų papirkimo, sutiko su apeliacinį skundą pateikusio Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro argumentais ir kaltais dėl papirkimo pripažino dar du asmenis, kurie pirmos instancijos teismo sprendimu buvo išteisinti.

Iš viso šioje byloje, kurioje ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai, kaltais dėl papirkimo pripažinti 3 asmenys, kiekvienam iš jų teismas skyrė 15 tūkst. eurų baudą. Taip pat teismo sprendimu konfiskuoti kaip kyšis duoti 1,5 tūkst. eurų.

Ikiteisminį tyrimą Specialiųjų tyrimų tarnyba pradėjo gavus AB „Elektros skirstymo operatorius“ (ESO) pranešimą apie tai, kad vienos didžiausių Lietuvos logistikos įmonių generalinis direktorius V. P., plėtros direktorius K. B. ir šios įmonės vyriausiasis inžinierius V. G. valstybės tarnautojams prilygintiems ESO darbuotojams davė kyšius – 1500 Eur grynųjų pinigų ir beveik 200 Eur vertės dovanas. Kyšis buvo mokamas siekiant palankaus ESO sprendimo įgyvendinant investicinį projektą.

Teismas taip pat nesutiko patenkinti įmonės vyriausiojo inžinieriaus V. G. gynėjo prašymo atleisti jo ginamąjį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Ikiteisminį tyrimą kontroliavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

________________________________________

Nuo 2019 m. sausio 1 d. pagal Korupcijos prevencijos įstatymo 101 straipsnį, valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo apie jam žinomą korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką privalo pranešti STT, prokuratūrai arba kitai ikiteisminio tyrimo įstaigai.

Pranešti STT apie žinomą korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką galima šiais būdais: palikdami žinutę STT interneto tinklalapyje www.stt.lt; paskambinę „Pranešk STT" linija (8 5) 2663333, el. paštu pranesk@stt.lt;  mobiliąja programėle „Pranešk STT“, atvykus į artimiausią STT padalinį ar atsiuntus pranešimą paštu.

Asmenims, suteikusiems STT vertingą informaciją apie korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, gali būti atlyginama.