Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojui skirta 46,4 tūkst. eurų bauda

Informacija atnaujinta: 2023-12-05 14:09
Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojui skirta 46,4 tūkst. eurų bauda

Vilniaus miesto apylinkės teismas išnagrinėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtą baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai kyšininkavimu buvo pareikšti dviem Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojams ir dviem juos papirkusiems asmenims. Teismas vienam iš gydytojų A. S. skyrė 46 400 eurų baudą.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir valstybinį kaltinimą byloje palaikė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras. 

Bylos duomenimis, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojas A. S. 2021 m. rugsėjo–gruodžio mėnesiais savo naudai reikalavo ir priėmė kyšius iš 9 pacientų už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus – medicininių paslaugų atlikimą. Tyrimo duomenimis, iš viso šiuo laikotarpiu gydytojo paimtų kyšių suma siekė 1 400 eurų. Teismas pripažino šį gydytoją kaltu dėl kyšininkavimo pagal Baudžiamojo kodekso 225 str. 1 d. (9 nusikalstamos veikos epizodai).

Šioje byloje smulkiu kyšininkavimu (pagal Baudžiamojo kodekso 225 str. 4 d.) buvo kaltinamas ir Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojas A. R., teismo sprendimu, jis išteisintas nepadarius nusikalstamos veikos turinčios baudžiamojo nusižengimo požymių.

Taip pat šioje byloje papirkimu buvo kaltinami du asmenys, galimai medikams davę kyšius. Teismas vieną asmenį atleido nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą ir baudžiamąją bylą jo atžvilgiu nutraukė. Kitas asmuo dėl papirkimo buvo išteisinti jam nepadarius veikos, turinčios baudžiamojo nusižengimo požymių.

Tai jau paskutinė teismo išnagrinėta baudžiamoji byla dėl kyšininkavimo Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje. Šį ikiteisminį tyrimą pradėjo STT Pranešimų nagrinėjimo skyrius 2021 metų rudenį, gavus paciento pareiškimą apie reikalaujamą kyšį. Tyrimo metu įtarimai dėl kyšininkavimo buvo pareikšti šios ligoninės buvusiam vadovui bei dar 7 gydytojams. Buvo nustatyta, kad Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojai reikalaudavo ir priimdavo iš pacientų kyšius už medicininių paslaugų suteikimą, operacijų atlikimą. Kyšių sumos siekė nuo 100 iki 400 eurų už medicininę paslaugą.

Buvęs Vilniaus miesto klinikinės ligoninės vadovas ir dar trys gydytojai teismo baudžiamaisiais įsakymais buvo pripažinti kaltais dėl kyšininkavimo. Iš viso teismo jiems skirtų baudų suma siekė 85 tūkst. eurų.