Vilnietis advokatas nuteistas dėl prekybos poveikiu

Informacija atnaujinta: 2022-12-29 15:23
Vilnietis advokatas nuteistas dėl prekybos poveikiu

Panevėžio apygardos teismas šiandien paskelbė nuosprendį vilniečiui advokatui Gintarui Ruseckui. Teismas pripažino šį teisininką kaltu dėl prekybos poveikiu – bylos duomenimis, 2018 metais G. Ruseckas susitarė su kitu advokatu D. Z., kad už 22 tūkst. eurų dydžio kyšį pastarasis paveiks vieną Lietuvos apeliacinio teismo teisėją.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras, o jį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Centrinės tyrimų valdybos pareigūnai. Ši byla buvo atskirta iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo dėl galimos plataus masto teisėjų, advokatų ir kitų asmenų korupcijos.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2018-ųjų pavasarį priimtu Vilniaus apygardos teismo nuosprendžiu keturi asmenys buvo nuteisti už dokumentų klastojimą, apgaulingą apskaitos tvarkymą ir turto iššvaistymą. Jiems buvo skirtos baudos arba lygtinės laisvės atėmimo bausmės. Teismas iš vieno nuteistųjų taip pat konfiskavo beveik pusės milijono eurų vertės turto. Nuteistieji šį nuosprendį apskundė Apeliaciniam teismui.

Tyrimo duomenimis, šiuos nuteistuosius atstovavęs G. Ruseckas tikėjosi, kad jo ginamųjų apeliacinius skundus nagrinėjęs teisėjas už neteisėtą atlygį sutiks panaikinti pirmos instancijos teismo nuosprendį ir išteisins jo atstovaujamus asmenis. Tuo tikslu jis kreipėsi į advokatą D. Z. ir susitarė su juo, kad už 22 tūkst. eurų dydžio kyšį pastarasis paveiks nurodytą Lietuvos apeliaciniame teismo teisėją.

Valstybinį kaltinimą teisme palaikęs Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mantas Jurkėnas, sakydamas baigiamąją kalbą, už šią nusikalstamą veiką teismo prašė kaltinamajam G. Ruseckui skirti 50 tūkst. eurų dydžio baudą.

Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, šiandien Panevėžio apygardos teismas G. Rusecką pripažino kaltu dėl prekybos poveikiu šiame epizode ir skyrė jam 40 tūkst. eurų dydžio baudą.

Pirmos instancijos teismo nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.