Siekiant viešojo sektoriaus subjektuose kurti tvarią antikorupcinę aplinką, svarbu stiprinti kiekvieno viešojo sektoriaus darbuotojo antikorupcinį sąmoningumą, formuoti skaidrumo nuostatas ir kultūrą.
Viena iš viešojo sektoriaus subjektų pareigų, numatytų Korupcijos prevencijos įstatymo 23 straipsnio 2 dalyje – rengti mokymus darbuotojams korupcijai atsparios aplinkos kūrimo klausimais ir taip stiprinti darbuotojų antikorupcinį sąmoningumą.
Itin svarbu, kad viešojo sektoriaus darbuotojų antikorupcinio sąmoningumo didinimo veikla (įvairūs mokymai, renginiai, darbuotojų kvalifikacijos kėlimas, savišvieta ir pan.) būtų suplanuota, nuosekli, pritaikyta konkrečioms darbuotojų grupėms, vyktų reguliariai, nebūtų tik vienkartinio pobūdžio, turėtų teigiamą poveikį darbuotojų antikorupcinėms nuostatoms, būtų analizuojamas mokymų efektyvumas, jų tolimesnis poreikis.
Antikorupcinio švietimo e. mokymo platforma – Specialiųjų tyrimų tarnybos sukurta elektroninė mokymo(-si) erdvė, skirta visuomenei, ypač viešojo atstovams, savarankiškai įgyti ar plėsti žinias apie antikorupcinės aplinkos kūrimą, didinti antikorupcinį sąmoningumą.
STT e. mokymo platformoje rasite profesionalią antikorupcinio švietimo mokymų medžiagą, pateikiamą kartu su interaktyviomis užduotimis, aktualia sociologinių tyrimų statistika, gerosios praktikos pavyzdžiais.
Mokymų temos:
Temų sąrašas yra nuolat pildomas.
Mokymams galima rinktis aktualias temas savo nuožiūra: vieną, keletą arba gilintis į visas siūlomas temas.
STT e. mokymų platforma yra nemokama, po mokymų baigimo, vartotojams išduodami sertifikatai, kurie gali būti prilyginami kvalifikacijos kėlimui. Tai puiki alternatyva tradiciniams antikorupcinio švietimo mokymams.
Mokymo platformą rasite čia: https://emokymai.stt.lt/
Kaip prisijungti prie e. mokymų platformos, žiūrėkite vaizdo įraše:
Klausimais, susijusiais su STT e. mokymo platforma kreipkitės – aira.geceviciute@stt.lt.
Antikorupcinio švietimo vaizdo paskaitos – tai STT Antikorupcinio švietimo skyriaus pareigūnų parengtos vaizdo paskaitos aktualiausiomis antikorupcinėmis temomis.
Tai dar vienas pasiūlymas viešojo sektoriaus atstovams antikorupcines žinias gilinti savarankiškai, o vėliau iškilusius klausimus aptarti organizacijose vidinių mokymų metu, diskutuoti su atsakingais už korupcijos prevenciją pareigūnais.
Paskaitos nuolat atnaujinamos.
STT pareigūnai organizuoja kontaktines ir nuotolines paskaitas ar praktinius seminarus viešojo sektoriaus darbuotojams.
Kiekvienas viešojo sektoriaus subjektas gali kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą dėl antikorupcinio švietimo paskaitų ar praktinių seminarų, kuriuos pagal kompetenciją organizuoja ir nemokamai vykdo Antikorupcinio švietimo skyriaus pareigūnai, įgyvendindami antikorupcinio sąmoningumo didinimo priemones.
Norėdami, kad Jūsų institucijoje STT pareigūnai surengtų antikorupcinio švietimo paskaitą arba praktinį seminarą darbuotojams ar atskirai darbuotojų grupei:
2023 metų II pusmečio paskaitų ir praktinių seminarų planą galite rasti čia.
Įvairi edukacinė medžiaga antikorupcine tematika – tai STT pareigūnų parengti kryžiažodžiai, galvosūkiai, testai, mitai, kurie leidžia viešojo sektoriaus darbuotojams įtvirtinti, pagilinti ar pasitikrinti žinias apie korupcijos reiškinį ir jo valdymą, korupcijai atsparios aplinkos kūrimą.
Dažnai organizacijos šias edukacines priemones naudoja pažymėdami Tarptautinę antikorupcijos dieną – gruodžio 9-ąją. Taigi, antikorupcinio sąmoningumo didinimo veiklas darbuotojams siūlome vykdyti išradingai ir nenuobodžiai.
Antikorupcinė socialinė reklama sveikatos įstaigoms
Reklama skirta atkreipti dėmesį į visuomenės ir valstybės gerovei itin svarbias antikorupcijos bei skaidrumo temas sveikatos sektoriuje. Atsisiųsti galite čia.
„Skaidrumo akademija“ – tai gerosios antikorupcinės praktikos mainų vieta, kur didžiausią patirtį sukaupę ir aukščiausią kompetenciją turintys skaidrumo standartų ekspertai dalijasi patirtimi ir patarimais, kaip organizacijoje kurti korupcijai atsparią aplinką.
Net jei viešojo sektoriaus įstaiga tiesiogiai nedalyvauja šioje iniciatyvoje, kiekvienas viešojo sektoriaus darbuotojas norėdamas savarankiškai gilinti žinias apie antikorupcinės aplinkos kūrimą, korupcijos prevencijos priemonių vykdymą gali sekti „Skaidrumo akademijos“ naujienas, peržiūrėti jau įvykusių renginių aprašymus, ekspertų pranešimus ir jų įrašus.